Brak Radnych Rady Miasta w Zamościu na Sesji

XIX Sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji nie mogła się odbyć ze względu na brak kworum. Nasza redakcja otrzymała oświadczenie Radnych Rady Miasta w Zamościu z informacją dlaczego nie uczestniczyli.

Szanowni mieszkańcy miasta Zamościa
W poczuciu odpowiedzialności i solidarności w tych trudnych chwilach dla każdego z Nas , będąc z Państwem, radni podpisujący się pod poniższym oświadczeniem postanowili nie uczestniczyć w dzisiejszej sesji Rady Miasta Zamość.
Nasza decyzja podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością zapewnienia Państwu bezpieczeństwa, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miasta w Zamościu, którzy obsługują pracę sesji Rady Miasta. Narażanie Państwa zdrowia, a także Państwa rodzin, w sytuacji gdy nie ma pilnych spraw związanych z funkcjonowaniem samorządu do realizacji na dzisiejszej sesji rady miasta byłoby z naszej strony nieprofesjonalne i sprzeczne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ograniczenia prawne dotykają także i nas.
Mając na uwadze aktualną sytuację w kraju apelujemy do Państwa o pozostanie w Waszych domach.  Z wyrazami Szacunku

Odpowiedź prezydenta Andrzeja Wnuka na takie postawienie sprawy

Moi Drodzy
Pewnie nie pisałbym tych słów gdyby nie pismo, które już po rozpoczęciu sesji Rady Miasta przesłała grupa 9 radnych. Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych. Listonosz, sprzedawca, pracownik budowlany też dbają o siebie i swoje rodziny, ale nikt w taki sposób nie postępuje względem współpracowników i pracodawcy.
Po kolei:
1. Z kim się Panowie solidaryzujecie? Z 9 obecnymi na Sali Consulatus koleżankami i kolegami? A może z kurierami, pielęgniarkami czy szwaczkami szyjącymi po domach maski ochronne?
2. Pracownicy Urzędu byliby bezpieczniejsi, gdybyście oświadczenie przysłali kilka dni wcześniej. Albo kilka godzin. A nie po rozpoczęciu sesji.
3. Jak rozumiem, są sesje ważne i ważniejsze. Ta była nieważna, choć w porządku obrad było ustalenie zasad dotacji z PFRON dla niepełnosprawnych, informacja z realizacji wniosków mieszkańców w 2019 r. (waszych pracodawców), wyrażenie zgody na utworzenie klas wojskowych (termin był do 30 marca) czy nowych zawodówek. Ile osób, niepełnosprawnych, młodych uczniów przez to ucierpi? Ilu przedsiębiorców, (pkt. 15 ppkt. 15 sesji) mogłoby nie zapłacić kary, gdybyście podjęli stosowną uchwałę o zwolnieniu z opłaty za przeterminowana płatność?
Przyjąłbym tłumaczenia obecnego na sesji, radnego Sławomira Ćwika. Ale po tym piśmie nie mogę. Po ludzku, nie można milczeć.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *