Brak Radnych Rady Miasta w Zamościu na Sesji

XIX Sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji nie mogła się odbyć ze względu na brak kworum. Nasza redakcja otrzymała oświadczenie Radnych Rady Miasta w Zamościu z informacją dlaczego nie uczestniczyli.

Szanowni mieszkańcy miasta Zamościa
W poczuciu odpowiedzialności i solidarności w tych trudnych chwilach dla każdego z Nas , będąc z Państwem, radni podpisujący się pod poniższym oświadczeniem postanowili nie uczestniczyć w dzisiejszej sesji Rady Miasta Zamość.
Nasza decyzja podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością zapewnienia Państwu bezpieczeństwa, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miasta w Zamościu, którzy obsługują pracę sesji Rady Miasta. Narażanie Państwa zdrowia, a także Państwa rodzin, w sytuacji gdy nie ma pilnych spraw związanych z funkcjonowaniem samorządu do realizacji na dzisiejszej sesji rady miasta byłoby z naszej strony nieprofesjonalne i sprzeczne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ograniczenia prawne dotykają także i nas.
Mając na uwadze aktualną sytuację w kraju apelujemy do Państwa o pozostanie w Waszych domach.  Z wyrazami Szacunku

Odpowiedź prezydenta Andrzeja Wnuka na takie postawienie sprawy

Moi Drodzy
Pewnie nie pisałbym tych słów gdyby nie pismo, które już po rozpoczęciu sesji Rady Miasta przesłała grupa 9 radnych. Sposób postępowania uznaję za brak szacunku dla mieszkańców i pozostałych radnych. Listonosz, sprzedawca, pracownik budowlany też dbają o siebie i swoje rodziny, ale nikt w taki sposób nie postępuje względem współpracowników i pracodawcy.
Po kolei:
1. Z kim się Panowie solidaryzujecie? Z 9 obecnymi na Sali Consulatus koleżankami i kolegami? A może z kurierami, pielęgniarkami czy szwaczkami szyjącymi po domach maski ochronne?
2. Pracownicy Urzędu byliby bezpieczniejsi, gdybyście oświadczenie przysłali kilka dni wcześniej. Albo kilka godzin. A nie po rozpoczęciu sesji.
3. Jak rozumiem, są sesje ważne i ważniejsze. Ta była nieważna, choć w porządku obrad było ustalenie zasad dotacji z PFRON dla niepełnosprawnych, informacja z realizacji wniosków mieszkańców w 2019 r. (waszych pracodawców), wyrażenie zgody na utworzenie klas wojskowych (termin był do 30 marca) czy nowych zawodówek. Ile osób, niepełnosprawnych, młodych uczniów przez to ucierpi? Ilu przedsiębiorców, (pkt. 15 ppkt. 15 sesji) mogłoby nie zapłacić kary, gdybyście podjęli stosowną uchwałę o zwolnieniu z opłaty za przeterminowana płatność?
Przyjąłbym tłumaczenia obecnego na sesji, radnego Sławomira Ćwika. Ale po tym piśmie nie mogę. Po ludzku, nie można milczeć.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *