Bartłomiej Kiecana na podium w młodzieżowym Festiwalu TRĘBACZY

Bartłomiej Kiecana, uczeń klasy trąbki Pana Janusza Kiecany zajął II miejsce w kategorii młodzieżowej Festiwalu TRĘBACZY Kalisz 2020.

Bartek miał niezwykle trudne zadanie do wykonania, ponieważ formuła festiwalu znacząco się zmieniła, ze względu na sytuację epidemiczną. W ciągu dwóch tygodni musiał przygotować i nagrać w wersji audio-video repertuar trzech etapów konkursu i wysłać organizatorom do Kalisza. Przesłuchania nagrań trwały cztery dni od 17 do 20 września 2020 r. JURY złożone z wybitnych profesorów uczelni muzycznych po wysłuchaniu wszystkich uczestników dwóch kategorii: młodzieżowej i otwartej wyłoniło laureatów i wyróżnionych.

Warto podkreślić, że festiwal odbywa się co trzy lata i jest bardzo znaczącym w środowisku trębaczy. Bartek jest bardzo utalentowanym, wielokrotnie nagradzanym młodym trębaczem i  bardzo chciał wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Tym większa była radość, gdy Bartek dowiadywał się codziennie o zakwalifikowaniu do I-ego, do II-ego, a następnie do III-ego finałowego etapu.

Konkursowi, ze względu na nietypowy przebieg towarzyszyły nietypowe emocje: “Konkurs, wbrew pozorom, wcale nie był łatwiejszy przez to, że trzeba było nagrać swój występ. Miałem świadomość, że wszyscy uczestnicy będą się starali wysłać perfekcyjne nagrania. Tydzień przygotowań i pięć dni nagrań dały super efekt. Występ przed kamerą nie jest mniej stresujący niż na żywo. Miałem do wykonania pięć utworów, w tym trzy koncerty. Chciałem, żeby każde nagranie było tym ostatnim i udanym. Niewątpliwie do mojego sukcesu przyczyniła się również moja wspaniała akompaniatorka Pani Alicja Słupska, za co jestem jej bardzo wdzięczny” – podkreśla Bartek. ( wicedyrektor PSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu Alicja Słupska )

W konsekwencji powyższych faktów, Jury Konkursu składające się z uznanych autorytetów krajowych, pracujące w składzie:

– dr Adam Klocek – przewodniczący

– prof. Roman Gryń

– prof. Igor Cecocho

– prof. Benedykt Matusik

– Liwio Szumała – sekretarz

Wysłuchało 25 uczestników konkursu, występujących w kategorii młodzieżowej i otwartej, którzy przysłali do Kalisza materiały wideo swych prezentacji repertuaru konkursowego. Jak powiedziała pani dyrektor PSM I i II st. w Kaliszu Maria Pawelec, współorganizatorka Konkursu:

„Nic nie jest w stanie zastąpić emocji i wrażeń jakie wzbudza wykonywanie muzyki na żywo. Bardzo nie chciałabym aby taka forma rozgrywania rywalizacji wirtuozerskiej zagościła w naszej tradycji na dłużej, ale cieszę się, że przyczyniliśmy się do wypracowania zupełnie nowych metod i procedur, które będą mogły być wykorzystywane w całym kraju.”

Tegorocznymi laureatami IX Ogólnopolskiego Konkursu Trębaczy zostali:

W kategorii młodzieżowej:

– Cezary Sagan I miejsce

– Bartłomiej Kiecana II miejsce

– Jakub Piekutowski i Franciszek Kaczyński III miejsce ex aequo

– Dawid Kotowicz i Amelia Kowalewska wyróżnienia (Calisja.pl)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *