Anna Cichosz nowym dyrektorem Muzeum Zamojskiego

Anna Cichosz została nowym dyrektorem Muzeum Zamojskiego.
Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Zamość, dokonała oceny kwalifikacji i w głosowaniu jawnym wyłoniła kandydatkę na stanowisko dyrektora Muzeum. Anna Cichosz spełniła wymagania określone w ogłoszeniu o naborze, wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą i umiejętnościami.
Konkurs prowadziła komisja, w której skład weszli przedstawiciele: Urzędu Miasta Zamość, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakładowych organizacji związkowych, stowarzyszeń zawodowych i twórczych.
Anna Cichosz pracuje w Muzeum Zamojskim od 2004 roku. Pracę zaczynała na stanowisku przewodnika muzealnego w Muzeum Arsenał. Sukcesywne podnoszenie kwalifikacji (ukończyła socjologię, kulturoznawstwo oraz muzeologiczne studia podyplomowe), pozwoliło osiągnąć awans zawodowy. W 2015 roku Anna Cichosz została kierownikiem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, w październiku 2019 r. zaczęła pełnić funkcję z-cy dyrektora Muzeum Zamojskiego. Stanowisko Dyrektora Muzeum objęła od 1 marca 2021r./UM/
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *