4300 km w 25 dni czyli z księdzem na Gibraltar dla Zuzi

Ks. Witold Bednarz, kapelan Zakładu Karnego w Hrubieszowie, organizator Ekstremalnych Dróg Krzyżowych podjął nie lada wyzwanie by dojechać rowerem na Gibraltar. Wszystko dla chorej, niespełna rocznej Zuzi Urbaniak.
Ksiądz Witek od dawna pasjonuje się jazdą rowerem:

Zaczęło się od modelu Wigry 3, który dostałem na I Komunię Świętą. To na nim, jako dzieciak, przekroczyłem barierę 50 km. Później – już jako dorosły człowiek – kupiłem swój pierwszy rower. Kosztował 230 zł. To na nim „pękło” pierwsze 100, 200 a później 300 km zrobione jednego dnia. Jestem księdzem. Pracuję w Hrubieszowie, m.in. kapelanem Zakładu Karnego. W 2015 roku ruszyłem samotnie na Nordkapp, najdalej wysunięty na północ punkt Europy. Łącznie udało się zrobić prawie 5000 km w 31 dni. Od tego czasu każde wakacje wyglądają podobnie – szukam wyzwania, przygotowuję trasę i ruszam. W tym roku punktem docelowym jest Gibraltar. Startuję 24 czerwca. Pokonam 4300 km w 25 dni. Chcę to zrobić dla siebie. Choć nie tylko.
Niedawno poznałem Zuzię. Ma niecały rok. Rodzice mówią o niej „nasza mała wojowniczka”. Urodziła się w 33 tygodniu ciąży. W szpitalu stwierdzono całą gamę wad: posocznicę wrodzoną, drgawki noworodka, wrodzone zapalenie płuc, niewydolność oddechową, niewydolność krążeniową, niewydolność nerek ogólny obrzęk całego ciała spowodowany chorobą hemolityczną, zaburzenia w układzie hemostazy, trombocytopenia. Trzy tygodnie po narodzeniu Zuzia dostała wylewu krwi do mózgu. Ma dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem lewej strony ciała. Jej rodzice – Ania i Andrzej, skromni ludzie, którzy wychowują 8 – letniego Oskara walczą o powrót do normalnego życia. Zuzia w maju przeszła zabieg opasania gałki ocznej i witrektomię. Czekają jeszcze dwie operacje oczu, poza tym codzienna rehabilitacja, leki. Chcę im pomóc. Stąd pomysł akcji „ Z księdzem na Gibraltar dla Zuzi”. Idea jest taka: ja robię to, co lubię, – czyli jadę na rowerze, pokonując upał, zmęczenie i kolejne kilometry – wy dołączacie do zbiórki wykonując przelew i robicie pozytywne zamieszanie.

Wpłaty na rehabilitację i leczenie Zuzi dokonać może w następujące sposoby:
-szybka wpłata poprzez Fundację Brawo Wy – wpłata będzie widoczna na „liczniku” kilka minut po zaksięgowaniu. Nie ma potrzeby podawania tytułu wpłaty.
– poprzez formularz szybkich płatności on-line na stronie Fundacji Słoneczko z dopiskiem „Rehabilitacja i leczenie Zuzanny Urbaniak – 43/U”
-za pomocą tradycyjnej wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
Cel szczegółowy Zuzanna Urbaniak Nr subkonta 43/U
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem „Rehabilitacja i leczenie Zuzanny Urbaniak – 43/U”.
Wczoraj ( 28 czerwca) ksiądz Witek minął już Czechy i wjechał do Niemiec. Codzienne relacje z jego wyprawy znajdziecie na wyprawowym blogu rowerowedobro.pl .
Zerkajcie także na fanpage „Z księdzem na Gibraltar” na Fb.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *