13. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

W wielkanocny poniedziałek przypada 13. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Przed jego grobem w bazylice Świętego Piotra każdego dnia modlą się tysiące pielgrzymów. Hołd oddają papieżowi wierni przybyli do Rzymu na Święta, wśród nich wielu Polaków.

W piątek 1 kwietnia rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls poinformował, że Jan Paweł II jest w bardzo ciężkim stanie, ale jest przytomny. Wieczorem stan ten jeszcze się pogorszył. Na placu przed bazyliką i papieskim oknem było już wtedy około 30 tysięcy osób.

W opublikowanym 2 kwietnia rano dzienniku „Corriere della Sera” ukazał się artykuł katolickiego publicysty Vittorio Messoriego, który napisał, że jednym z pierwszych zadań nowego papieża powinna być beatyfikacja Jana Pawła II.
Z umierającym papieżem żegnali się tego dnia jego współpracownicy, przyjaciele, osoby z najbliższego otoczenia. Na placu Świętego Piotra modliło się za niego wielu młodych ludzi skandując po włosku „Giovanni Paolo”.

Dziennik „L’Osservatore Romano” nazwał to czuwanie „nieoczekiwanym dniem młodzieży”.
Wieczorem media informowały: stan jeszcze bardziej się pogorszył, papież traci stopniowo przytomność.
Wiadomość o śmierci papieża ogłosił 100 tysiącom modlących się ludzi arcybiskup Leonardo Sandri mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”.

Zmarł po prawie 27 latach pontyfikatu w wigilię święta Miłosierdzia Bożego, które sam ustanowił w 2000 roku kanonizując jego orędowniczkę, siostrę Faustynę Kowalską.(misyjne.pl)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *