Bezpłatna pomoc prawna dla zadłużonych w Zamościu
Prawnicy Fundacji Rozwoju Świadomości Obywatelskiej Experto Pro Bono z siedzibą w Zamościu poinformowali właśnie, że wznowili świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej dla osób zadłużonych na terenie m. Zamość
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez zespół Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznym SWPS większość zadłużonych nie wie jak uniknąć pułapki kredytowej, nadmiernego zadłużania i wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Co więcej, nadmierne zadłużenie powoduje nie tylko problemy natury finansowej, zadłużenie to również uczucie wstydu i strachu. Ponad połowa respondentów badania twierdzi, iż bycie osobą zadłużoną to coś wstydliwego, a ponad 30% odczuwa strach na myśl o ewentualnym znalezieniu się w stanie nadmiernego zadłużenia. Co więcej, jak wykazało badanie obawa przed firmami windykacyjnymi powoduje postawę sprzyjającą bierności bowiem problem odsuwany jest zwykle w bliżej nieznaną przyszłość.
Działania fundacji to odpowiedź na problemy osób zadłużonych. Projekt to przede wszystkim kompleksowa bezpłatna obsługa prawna zleconych spraw oddłużeniowych – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, wnioski upadłościowe, po reprezentację procesową w sprawach o zapłatę kierowanych przeciwko konsumentom, a także w sprawach odzyskowych o zwrot nienależnie dokonanych wpłat i o zadośćuczynienie np. za bezpodstawną windykację.
Fundacja Rozwoju Świadomości Obywatelskiej Experto Pro Bono z siedzibą w Zamościu powstała, aby zrzeszać specjalistów gotowych pomagać osobom potrzebujących wsparcia – przede wszystkim prawnego, z zakresu pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego, psychologicznego. Fundacja kieruje swoją pomoc dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na ubóstwo, niepełnosprawność, uzależnienie, orientację seksualną, przynależność etniczną oraz wiek.
Prawnicy Fundacji udzielają bezpłatnej pomocy prawnej
w każdy wtorek i piątek w godzinach 12:00 – 16:00 w siedzibie fundacji przy ul. Legionów 10 (Stacja BP, pierwsze piętro, wejście po prawej stronie od stacji paliw).
Zapisy na pomoc odbywają się pod numerami telefonów: 884 800 438, nr stacjonarny (22) 122 83 34 lub e-mailowo: biuro@fundacjaepb.pl.
Fajnie, że powstają takie inicjatywy! Pozdrowienia