Policjanci ustalili sprawcę kradzieży odkurzaczy. Podejrzany 27-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty kradzieży usłyszał 27-letni mieszkaniec gminy Zamość. Mężczyzna z terenu sklepu ze sprzętem elektronicznym w Zamościu na ulicy Lwowskiej dwukrotnie zabrał warte ponad 2700 zł odkurzacze. Ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

Kryminalni z zamojskiej komendy pracowali nad sprawą zgłoszonych kradzieży odkurzaczy. Miały one miejsce 30 września i 18 października w sklepie ze sprzętem elektronicznym w jednej z galerii przy ulicy Lwowskiej w Zamościu. W obu przypadkach łupem złodzieja padły roboty sprzątające. Wartość strat przedstawiciel sklepu oszacował na łączną kwotę ponad 2700 złotych.

Wczoraj podejrzewany o ten czyn 27-letni mieszkaniec gminy Zamość został zatrzymany. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Usłyszał je wczoraj. W czasie przesłuchania przyznał się i złożył wyjaśnienia. Kryminalni z zamojskiej komendy odzyskali również jeden ze skradzionych przez 27-latka odkurzaczy. Pracują nad odzyskaniem również drugiego.

Przypominany, że przestępstwo kradzieży cudzego mienia zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *