Młodzi znowu pokazują swoją agresję

Kryminalni z zamojskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 54-latku. Do zdarzenia doszło przed jednym z lokali na terenie miasta. Napastnicy przytrzymując pokrzywdzonego z kieszeni jego kurtki zabrali portfel, w którym było 400 zł. Po napadzie uciekli. Podejrzani w wieku 18 i 20 lat usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu obaj na 3 miesiące trafili do aresztu.

Zgłoszenie o szarpaninie pomiędzy klientami jednego z zamojskich lokali dyżurny otrzymał w sobotni wieczór. Natychmiast skierował tam policyjne patrole. Mundurowi ustalili, że kiedy jeden z klientów lokalu wyszedł na zewnątrz został zaatakowany przez grupę młodych mężczyzn. Jeden z napastników przyparł pokrzywdzonego do muru i przytrzymał, a drugi w tym czasie z wewnętrznej kieszeni kurtki wyjął należący do 54-latka portfel z gotówką. Zabrali pieniądze w kwocie 400 złotych i uciekli. Pokrzywdzonemu na szczęście nic się nie stało.

Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osób odpowiedzialnych za napaść zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy. Ich praca szybko przyniosła efekt. W niedzielę do sprawy zostali zatrzymani czterej mieszkańcy gminy Zamość w wieku 18 – 21 lat.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili rolę poszczególnych osób w zdarzeniu. Wczoraj śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zarzuty rozboju dwóm zatrzymanym, w wieku 18 i 20 lat. Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności i ukradli należące do niego pieniędze. Wczoraj sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, uwzględnił wniosek śledczych i aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *