Fałszywa opiekunka społeczna i jej wspólniczka okradły 85-latkę

85-latka wpuściła do mieszkania kobietę podającą się za opiekunkę społeczną. Oszustka poprosiła seniorkę o banknot 100 zł celem weryfikacji znajdujących się na nim numerów, później zaoferowała badanie pleców. Seniorka przekazała banknot, skorzystała też z możliwości badania. W czasie badania do mieszkania weszła droga kobieta i z szafy zabrała oszczędności 85-latki w kwocie ponad 24 000 zł. Po tym obie kobiety w pośpiechu opuściły mieszkanie Zamościanki. Apelujemy o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

W piątek, 5 lipca, 85-letnia mieszkanka Zamościa powiadomiła policjantów, że dwie kobiety z mieszkania ukradły jej ponad 24 000 złotych. Pokrzywdzona składając zawiadomienie w tej sprawie wyjaśniła, że wpuściła do domu kobietę, która powiedziała, że jest opiekunką społeczną. Po wejściu do mieszkania kobieta poprosiła 85-latkę o banknot 100 złotych celem weryfikacji znajdujących się na nim numerów. Pokrzywdzona spełniła prośbę. Z szafy wyjęła torebkę, w której przechowywała oszczędności i przekazała jeden banknot. Kobieta coś zapisała i oddała jej pieniądze. Seniorka schowała banknot do torebki, a ją do szafy. Następnie rzekoma opiekunka społeczna zaproponowała 85-latce badanie pleców. Skorzystała z tej propozycji i usiadła na podstawionym jej na środku pokoju krześle, które było odwrócone w taki sposób, aby seniorka usiadła na nim plecami do szafy. W czasie badania pokrzywdzona zauważyła, że w mieszkaniu pojawiła się druga kobieta, która gdy została zauważona natychmiast wybiegła z mieszkania. Chwilę po tym w pośpiechu dom 85-latki opuściła też rzekoma opiekunka społeczna.

Po ich wyjściu seniorka sprawdziła zawartość torebki i zorientowała się, że brakuje w niej pieniędzy w kwocie ponad 24 000 złotych. Zgłaszająca dodała, że wszystko działo się bardzo szybko.

Mundurowi ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują kobiet, które okradły Zamościankę.

Przestępcy wykorzystują zaufanie starszych osób, by różnymi metodami wyłudzać od nich pieniądze. Podają się za służby medyczne, opiekę społeczną czy przedstawicieli różnych instytucji i oferują “bezinteresowną” pomocy. Ich historie są bardzo wiarygodne, a oni sami wzbudzają zaufanie. Działają szybko, są przekonywujący, tworzą zamieszanie – tak łatwiej jest uśpić czujność domowników. Apelujemy o ostrożność wobec nieznanych osób, które pukają do naszych mieszkań. Nie wpuszczajmy ich do domu. W razie wątpliwości natychmiast alarmujmy służby dzwoniąc na numer 112.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *