Akcja ratownicza policyjnych wodniaków na zalewie w Nieliszu

Policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu pełniąc służbę na nieliskim zalewie otrzymali zgłoszenie o przewróceniu się żaglówki i dryfującym obok niej mężczyźnie. Policyjni wodniacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej i wyciągnęli z wody podróżującego żaglówką 60-latka. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Apelujemy o rozsądek i szczególną rozwagę nad wodą.

Wczoraj po godzinie 14:30 policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu otrzymali zgłoszenie, że na nieliskim zalewie doszło do przewrócenia się jachtu żaglowego. W tym czasie policyjni wodniacy przy wykorzystaniu policyjnej łodzi, patrolowali zbiornik wodny, szybko więc zlokalizowali miejsce, gdzie doszło do zdarzenia i ruszyli na ratunek.

Dopływając na miejsce zauważyli przewróconą żaglówkę, obok której dryfował mężczyzna, który trzymając w rękach kapok próbował utrzymać się na wodzie.

Policjanci od razu podjęli akcję ratunkową. Dwóch mundurowych wskoczyło do wody i asekurując mężczyznę podpłynęli z nim do łodzi służbowej, a na jej pokład wciągnął mężczyznę trzeci z policyjnych wodniaków. Po chwili na miejsce dopłynęli również strażacy, którzy włączyli się do akcji.

Po zapewnieniu bezpieczeństwa mężczyźnie funkcjonariusze podnieśli przewróconą żaglówkę i bezpiecznie przemieścili ją do brzegu.

Żaglówką pływał 60-latek ze Stalowej Woli. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że przyczyną wywrócenia się żaglówki były to, że łódka wpłynęła na mieliznę, wtedy silne podmuchy wiatru i dość wysokie fale przewróciły ją. 60-latek sam próbował postawić żaglówkę jednak został zniesiony przez prąd. Dodatkowo kapok, w który był ubrany wysunął się z niego.

Mężczyzna był trzeźwy. Dzięki szybkiej reakcji policyjnych wodniaków z Nielisza nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejsca, gdzie rzeka Por wpływa do nieliskiego zalewu. Akcję ratunkową przeprowadzili starszy aspirant Sebastian Winiarski, młodszy aspirant Jacek Borsuk oraz starszy sierżant Piotr Bigas, którzy w sezonie letnim każdego dnia dbając o bezpieczeństwo wypoczywających nad nieliskim zalewem patrolują zbiornik przy wykorzystaniu policyjnej łodzi .

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i sprawdzanie prognozy pogody przed wypłynięciem. Nie przeceniajmy również swoich umiejętności, pamiętajmy również o odpowiednim wyposażeniu łodzi w środki bezpieczeństwa. Pamiętajmy też, że nawet dla osoby posiadającej umiejętności pływackie, niespodziewany upadek do akwenu czy zimna woda mogą być bardzo niebezpieczne.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *