„ZIEMIA ZAMOJSKA” – wystawa fotografii Tadeusza Adamczuka AFRP.

 

Książnica Zamojska, Filia nr1 zaprasza na wystawę zdjęć Tadeusza Adamczuka o Zamojszczyźnie. Niewielki zestaw prac (26) nie rości sobie pretensji do pokazania w pełnym przekroju regionu, gdzie autor mieszka. Nie znajdziemy tu uznanych i otrzaskanych migawkami aparatów widoków. Nie ma też zdjęć z samego miasta Zamościa. Tym razem swoje spojrzenie fotografik kieruje na zwykłe, zdawało by się powszednie okolice, ale ujęte w niepospolity sposób.

Niejednokrotnie wykorzystując pogodowe zjawiska (mgła, śnieżna zadymka, deszcz, malownicze układy chmur, brzaski i zachody) nadaje swoim pracom swoistego uroku. Znajdziemy, więc tu motywy z pól i łąk, lasów i wód. Czasem niektóre fotografie okraszone są odpowiednim sztafażem.

Tadeusz Adamczuk – Zamościanin, z zawodu muzyk orkiestrowy (gra jako skrzypek w Symfonicznej Orkiestrze im. Karola Namysłowskiego w Zamościu), z zamiłowania fotograf.Swoim hobby zajmuje się praktycznie od dzieciństwa fotografując głównie rodzinne miasto iregion. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych. Od 2015 r. należy do Zamojskiej Grupy Fotograficznej. W 2019 r. został przyjęty do Fotoklubu RP i uzyskał tytuł Artysty Fotografika Rzeczpospolitej Polskiej (AFRP).

Wystawę można oglądać od 20.10.2020 do 25.11.2020 w filii nr 1 Książnicy Zamojskiej przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 51a w Zamościu w godzinach pracy placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.