Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego

45. Zamojskie Lato Teatralne w tym roku rozpoczęło się od wydarzeń towarzyszących. Już oglądać można wirtualną wystawą plakatów wyróżnionych w Konkursie na Plakat 45. ZLT dostępną chociażby TUTAJ

http://zlt.zdk.zamosc.pl/pl/news/104/wystawa-pokonkursowa-plakat-45-zamojskiego-lata.html

Kolejną odsłoną tegorocznego ZLT będzie już realna wystawa fotografii autorstwa Stanisława Orłowskiego.  „Zamość i teatr według Stanisława Orłowskiego” do 9 lipca będzie można oglądać w Galerii Fotografii Ratusz prowadzonej przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Inspiracją tej wystawy jest 45. Zamojskie Lato Teatralne i 440. rocznica wydania aktu lokacyjnego Zamościa. Stanisław Orłowski wybrał ze swojego przebogatego zbioru kilka zdjęć współczesnego Zamościa oraz kilkanaście ujęć historycznych już spektakli Zamojskiego Lata Teatralnego.

Stanisław Orłowski był prezesem ZTF przez 51 lat, od założenia w 1961 do 2012 roku, a Galerią zajmował się przez 24 lata – od jej powstania w 1988 do roku 2012. Zamościanin z urodzenia, zamieszkania i umiłowania. Całe zawodowe życie poświęcił zabytkom Zamościa, pracując m.in. w Pracowniach Konserwacji Zabytków. Przez wiele lat był także aktywnym działaczem towarzystw krajoznawczo – turystycznych. Przez całe swoje zawodowe życie zajmował się również fotografią: krajoznawczą i rodzajową, w dalszym ciągu utrwala aparatem architekturę i ludzi, zawsze z pasją i wrażliwością zapisując rzeczywistość.

Wystawa Stanisława Orłowskiego jest zaproszeniem na 45 Zamojskie Lato Teatralne, którego inaugurację wyprzedza o tydzień. Tegoroczna edycja festiwalu będzie inna niż zwykle, bo z powodu pandemii wiele się zmieniło.

Tegoroczny ZLT potrwa od 15 lipca aż do 12 września. Szczegóły i jego zasady już niebawem. Będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.