VIII edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Na czas trwania przemarszu ulicami miasta będą niewielkie utrudnia w ruchu pojazdów. Ulice, po których będzie przemieszczał się Orszak, będą wyłączone z ruchu pojazdów. Do kierowców apelujemy, aby nie parkowali swoich pojazdów na trasie Orszaku (szczególnie na ul. Pereca, Zamkowej, Szczebrzeskiej – przy Katedrze) oraz stosowali się do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem.

Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator. Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Zwiastowania NMP pod opieką Ojców Franciszkanów w Zamościu, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników. Bezpłatne toalety- kabiny Toi Toi będą zabezpieczone przy I LO, od ul. Akademickiej.

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus rozpocznie się wspólny śpiew kolęd, które poprowadzi Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Królewskiego Szczodraka”. Wśród 120 kg. słodkich Szczodraków Zamojskich wykonanych i hermetycznie pakowanych przez Cukiernię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej znajdą się 2 „Królewskie Szczodraki” z nadzieniem z kapusty.

Osobom, które będą miały szczęście i trafią na takie ciasto przysługiwał będzie od Orszaku do Gali Orszaku Trzech Króli przywilej bycia królem czy królową. Na scenie Rynku Wielkiego Trzej Królowie uhonorują 2 szczęśliwców przygotowanymi na konkurs koronami.

Ponadto tradycyjnie już Trzej Królowie częstować będą uczestników Orszaku cukierkami, a Panie z KGW Gminy Zamość gorącą herbatą.
Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.
Prosimy o dostosowanie się do przepisów i komunikatów organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.