„Poza czasem” w BWA

Najlepsze tradycje malarskie postimpresjonistów i krakowskich kolorystów już niebawem będzie można zobaczyć podczas wystawy prezentowanej w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej.

Od piątku, 14 sierpnia swoje prace zaprezentuje tam Anna Karpowicz-Westner

znakomita malarka ze znanej, artystycznej rodziny Karpowiczów z rodowodem szczebrzeszyńskim.

Artystka w swoim malarstwie figuratywnym miesza elementy Paula Cezanne’ a z indywidualna kobieca liryką.

Anna Karpowicz-Westner – bio

Urodzona w 1951 roku, w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku.

Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.

Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Frankfurcie nad Menem, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.

Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, “Le Salon 1979 Racines” w Grand Palais.

Prace Anny Karpowicz – Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches – Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.

Więcej informacji o artystce i jej pracach na stronie: www.karpowicz-westner.com

Wystawę oglądać będzie można do 6 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *