Ogrody deszczowe w Zamościu

Zapraszamy mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach z zakładania ogrodów deszczowych. Zajęcia odbędą się w sobotę, udział w nich jest bezpłatny.  

Ogrody deszczowe są nie tylko piękne, ale i pożyteczne: gromadzą deszczową i sprawiają, że mniejsze jej ilości spływają z dachów czy ulic, wprost do kanalizacji- dzieje się to za sprawą specjalnych warstw filtracyjnych (żwir, piasek itd.). Specjalnie dobrane gatunki roślin oczyszczają wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dróg czy chodników.  Ogrody mogą być zakładane zarówno na terenach miejskich, jak i na małych przestrzeniach, np. w przydomowych ogrodach.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają ok. 5 godzin, spotykamy się przy głównym wejściu do hali tenisowej OSiR. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Sendzimira z Warszawy (https://sendzimir.org.pl/).
Dzień wcześniej, w piątek, w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach, a po wprowadzeniu teoretycznym, wspólnie założymy pierwsze ogrody deszczowe w mieście!

Warsztaty zakładania ogrodów deszczowych to jeden z elementów edukacji ekologicznej jaką prowadzi Miasto Zamość w ramach projektu BEACON (Bridging European and Local Climate Action). Projekt umożliwia wymianę doświadczeń związanych z adaptacją i działaniami na rzecz klimatu pomiędzy miastami/gminami w Polsce i europejskimi krajami takimi jak Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja.

(na zdjęciu ogród deszczowy funkcjonujący w Gdyni)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *