Nadchodzi Zamojski Festiwal Książki

Książnica Zamojska na dni 24-26 września zapowiada jubileuszowy 10. Zamojski Festiwalu Książki ph. „Książka drogą do wyobraźni”. Pierwotnie wydarzenie zaplanowano na maj ale plany pokrzyżowała pandemia. Jego nowy termin to właśnie wrzesień.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich grup wiekowych, społecznych oraz osób niepełnosprawnych. Ponadto ma charakter historyczny nawiązujący do Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i jego relacji z założycielem Zamościa. W programie festiwalu przewidziane są m.in.: spotkania z pisarzami (Katarzyna Bonda), blogerami i youtuberami (Maria Krasowska), warsztaty rozwijające kreatywność połączone z nowoczesną technologią (Karol Baranowski), spotkanie i warsztaty plastyczne (Lusia Ogińska), happening „Droga do kultury”, wykłady oraz spotkania z regionalistami. Podczas „Gali dziesięciolecia” wyróżnieni mają zostać także najaktywniejsi czytelnicy oraz podmioty współpracujące z Biblioteką i wspierających jej działalność w 2019 roku. Festiwal zakończy się koncertem literacko-muzycznym. Ostatni dzień zaplanowany został na Rynku Wodnym w Zamościu, gdzie spacerujący mieszkańcy Zamościa będą mogli spędzić sobotni czas z książką. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz starej książki, zbiórka książek „Już przeczytanych”, chodząca „literacka” maskotka promująca imprezę.

Głównym celem Festiwalu jest promocja mody na czytanie. Festiwal służyć ma jednej z podstawowych misji bibliotek, jaką jest zapewnienie lokalnej społeczności jak najszerszego dostępu do kultury słowa.  Organizatorzy zapewniają, że podczas Festiwalu zachowane zostaną wszystkie zasady reżimu sanitarnego. Ze względu na niepewną sytuację zakładają również, że może odbyć się w formie online.

O szczegółowym programie Festiwalu będziemy informować gdy tylko się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.