KWESTA – na cmentarzu parafialnym w Zamościu

 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa Covid 19 i związanymi z tym ograniczeniami, a także co najważniejsze w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich jak również kwestujących w dniu 1 listopada 2020 r., informujemy, że coroczna zbiórka – KWESTA – na cmentarzu parafialnym w Zamościu na rzecz odnowy zabytkowych pomników znajdujących się na zamojskim cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu nie odbędzie się w sposób tradycyjny jak dotychczas.

Zarząd Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zwraca się zatem prośbą do wszystkich osób dla których ważna jest troska o wspomniane cenne, historyczne,zabytkowe nagrobki znajdujące się na zamojskiej nekropolii o dokonywanie w tym roku dobrowolnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu (44 1020 53560000 1802 0067 9753). Liczymy na Państwa hojność i podtrzymanie dorocznej KWESTY, tym razem w
nowej formule.
Jednocześnie informujemy, iż ze środków zebranych w ubiegłym roku w kwocie 26 tys. 599 zł 61gr. odnowionych zostało 5 nagrobków (Nagrobek czworga dzieci Feliksa i Klementyny Lipskich: Wacława, Marii, Barbary i Heleny; Nagrobek Pauliny z Pałczyńskich Sowowej; Nagrobek Jana
Załuskiego; Nagrobek Pawła i Rozalii Pikuzińskich oraz Nagrobek Feliksa Kwiatkowskiego i Władysława Dyszyńskiego).
Liczymy na Państwa zrozumienie a także wsparcie naszego 14 letniego wspólnego kwestowania. Z zebranych przez ten okres pieniędzy kompleksowo odrestaurowanych zostało 41 obiektów (38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę).
Prosimy Państwa o wsparcie odnowy zamojskiej nekropolii, by przetrwała pamięć o ludziach, którzy tworzyli tradycje, kulturę, obyczaje i historię Zamościa.
Życzymy jednocześnie Państwu by te nowe, trudne okoliczności spowodowane pandemią wzmocniły naszą solidarność i troskę o rodzinę, sąsiadów i znajomych.

W imieniu Zarządu Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu Łukasz Kot Przewodniczący SKOCP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.