Konkurs ”BIAŁO-CZERWONA” z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada! 🇵🇱

WAŻNA INFORMACJA DLA SZKÓŁ!

1 września i rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami.

Teraz pora na przygotowanie się do konkursu ”BIAŁO-CZERWONA” z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Od lat inicjatorem tego wydarzenia, popularyzującego wiedzę o naszych symbolach narodowych wśród dzieci i młodzieży, jest Pogodowie Flagowe, które funduje nagrody dla zwycięzców: ZŁOTĄ, SREBRNĄ i BRĄZOWĄ FLAGĘ oraz dla organizatora flagę RP i flagę z logo szkoły, w postaci Zestawów Flagowych w STANDARDZIE DOBRA FLAGA

Pogotowie Flagowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości wyszło z inicjatywą konkursu plastycznego pt. „Flaga BIAŁO-CZERWONA”Cel konkursu – to popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży.

Pilotażowy konkurs został przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrektora – pana Bogdana Wróbla oraz nauczycieli, inicjatywa odniosła sukces i stała się zachętą do zorganizowania w przyszłości kolejnych konkursów w większej ilości szkół.

W szkole została wywieszona informacja na temat konkursu. Wychowawczynie poszczególnych klas oraz szkolny plastyk – pani Elżbieta Sorkowska, prezentowały na lekcjach wychowawczych i lekcjach plastyki założenia konkursu. Zapraszamy inne szkoły do zgłaszania chęci przeprowadzenia konkursu pt.„Flaga BIAŁO-CZERWONA”.

O pilotażowym wydarzeniu z 2012 roku, które miało miejsce w SP nr 5 im. W. Broniewskiego w Białymstoku, można przeczytać, poznać dokładnie tematykę, a także dowiedzieć się o zasadach udziału TUTAJ

Konkurs ”BIAŁO-CZERWONA” z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada! 🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *