Jesień teatralna zaprasza na spektakle

Jesień Teatralną czas zacząć! 🎭🍁😍🍂
Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na pierwszy spektakl Jesieni Teatralnej już w najbliższą niedzielę. Rozpoczniemy sztuką inspirowaną malarstwem i street art’em pt. „GALLERY OF MODERN heART” w wykonaniu Teatru PAPAHEMA.
⭐️𝟮𝟲 𝙬𝙧𝙯𝙚𝙨́𝙣𝙞𝙖, 𝙜𝙤𝙙𝙯. 𝟭𝟵:𝟬𝟬, 𝙕𝙖𝙢𝙤𝙟𝙨𝙠𝙞 𝘿𝙤𝙢 𝙆𝙪𝙡𝙩𝙪𝙧𝙮

🔖Bilety w cenie 15 zł, do nabycia online 👉 https://bit.ly/2Zht2DH lub w ZDK. Grupy min. 10 os. bilet 12 zł
Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu.

Bez względu na okoliczności te obrazy zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym.

Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki.

W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i… Banksy’ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.
Więcej informacji o spektaklu znajdziecie na www.zdk.zamosc.pl

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *