I Wschodnioeuropejska Konferencja Weksylologiczna – Zamość 2022

I Wschodnioeuropejska Konferencja Weksylologiczna – Zamość 2022.

Polskie Towarzystwo Weksylologiczne, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Muzeum Zamojskie mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję weksylologiczną zatytułowaną: 30 lat Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, planowaną na 9-11 września 2022 r.

Zamojska konferencja poświęcona jest głównie weksylologii miejskiej i terytorialnej a skierowana do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje jej wymiar uniwersalny, międzynarodowy. Chcemy, by wydarzenie integrując środowisko weksylologów w roku 30 lecia Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, było sposobnością do spojrzenia na weksylologiczne dziedzictwo. Odpowiedzieć na nurtujące nas pytania i postawić kolejne ważne dla tej problematyki.

Wystąpienia wraz z abstraktem

Problematyka:
– archiwa, biblioteki, muzea, weksylia – instytucje ochrony dziedzictwa narodowego;
– innowacyjność (rola technologii) w ochronie materialnego i niematerialnego dziedzictwa;
– zagrożenie dla dziedzictwa narodowego;
– Polska na arenie międzynarodowej – uczestnictwo w międzynarodowych forach i organizacjach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego,
polskie dziedzictwo weksylologiczne – dokonania i stan obecny;
– dziedzictwo mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych.
Referaty z konferencji, po wcześniejszej recenzji, zamierzamy opublikować w naukowym periodyku i biuletynie Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego „FLAGA”.

Termin 9–11 września 2022r. Obrady odbędą się w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu i Muzeum Zamojskim, gdzie planujemy zorganizowanie wystawy: 100-lecie polskiej flagi państwowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.