„Dobrze, że tu jesteś” – 02.07.2015

odcIX-2_800POLSKI TEATR TAŃCA BALET POZNAŃSKI
DOBRZE, ŻE TU JESTEŚ

2 lipca godz. 21.30 scena plenerowa na Rynku Wielkim
scenariusz, choreografia i opracowanie oryginalnych choreografii: Ewa Wycichowska.

choreografowie: Andrzej Adamczak, Paulina Wycichowska, Paweł Malicki
kostiumy: Adriana Cygankiewicz
video: Daniel Stryjecki
w spektaklu wykorzystano muzykę: J.S. Bacha, G. Bizeta, Igor Strawińskiego,
A. Piazzolli i innych twórców

tancerze:
Andrzej Adamczak, Karina Adamczak–Kasprzak, Agata Ambrozińska – Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha, Adriana Cygankiewicz, Fabian Fejdasz, Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Bartłomiej Raźnikiewicz, Katarzyna Rzetelska, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska

„Dobrze, że tu jesteś”  to spektakl, który kontynuuje konwencję z cz. I pt. „Szkoda, że Cię tu nie ma”, wtajemniczając widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne. Spektakl dedykowany tancerzom, związanym z Polskim Teatrem Tańca, pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru,  gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi, perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego,  zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy.

„Dobrze, że tu jesteś”, mając klasycznie amorficzny  kształt gatunkowy teatru tańca, sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców.

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.
frag. recenzji:
(…) Spektakl był wędrówką poprzez meandry pamięci, które uruchamiały, jak hasła, kolejne spektakle. Każda kolejna scena była nie tyle wspomnieniem danego spektaklu, co raczej pewną wariacją na temat jego idei, autorskim przetworzeniem i uzupełnieniem, które, odnosząc się do tego konkretnego dzieła, jednocześnie tworzyło harmonijną całość z pozostałymi scenami-obrazami-wspomnieniami-wariacjami. (…)
Lilia Łada Codzienny Poznań

Materiał nadesłany przez ZDK Zamość
odcIX-5_800

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *