Biogramy odtwórców głównych ról na VII Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Przed nami VII Orszak Trzech Króli w Zamościu. Prezentujemy biogramy głównych postaci oraz najważniejsze informacje! 

Z uwagi na wprowadzenie kwarantanny narodowej Orszak zostanie podzielony niejako na 3 części i ufam, że będzie bardzo radosny i bardzo potrzebny. Zupełnie inaczej będzie technicznie zorganizowany. W poprzednich latach w obiegu był już plakat ze szczegółami, z uwagi na “nową” organizację prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.

Dzisiaj biogram, 

KRÓL MELCHIOR VII – Leszek Stankiewicz
Urodzony w Zamościu, mieszkający w Płoskiem nauczyciel biologii i wychowania fizycznego, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Płoskiem im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Rodzina: żona Elżbieta, bibliotekarka, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem. Szóstka dzieci, troje wnucząt.
Współzałożyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut, Zasłużony honorowy dawca krwi, działacz Zamojskiego Centrum Wolontariatu, OSP Płoskie, Rycerzy Kolumba przy parafii św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Mówi: „Udział w Orszaku Trzech Króli to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Od wielu lat mieszkańcy Zamościa i okolic mogli wspólnie manifestować swoje katolickie wyznanie i cieszyć się z Bożego Narodzenia. Dzisiaj szczególnie ważne jest publiczne przyznawanie się do Chrystusa i Jego kościoła, żywego kościoła. Bo Jezus Chrystus narodził się dla Ciebie, dla Nas, dla wszystkich i poprzez Swoją bezgraniczna miłość do każdego człowieka jest dla nas drogą, prawdą i życiem.

A my, Trzej królowie niesiemy dla Dzieciny Jezus współczesne dary naszych serc – czyli miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.”

KRÓL BALTAZAR VII – Bolesław Bełz
Żonaty – żona Alicja
Dwoje dzieci – Katarzyna, Piotr
Członek Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"

Mówi:  Funkcję Króla Baltazara będę pełnił już po raz siódmy. Jak zawsze jest to dla mnie wielkie przeżycie duchowe.Trzej  Królowie zmierzający do żłóbka betlejemskiego są dla mnie symbolem wytrwałości w dążeniu do celu. Są symbolem manifestowania radości z nowo narodzonego Zbawiciela. Dzisiaj, kiedy  wartości chrześcijańskie są wystawiane na tak wielką próbę, my jako chrześcijanie, uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli powinniśmy pokazać, że jedyną drogą i sensem życia jest wiara oraz dawanie świadectwa przywiązania do tych wartości, które ukształtowały wiele naszych pokoleń oraz naszą tożsamość.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *