ZPiT “ZAMOJSZCZYZNA” W CHINACH

W dniach 1-8 IX br. ZPiT “Zamojszczyzna” przebywał na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Changzhou w Chinach. Był to pełen niezapomnianych wrażeń, przeżyć i atrakcji pobyt. Koncerty naszego zespołu były przyjmowane z dużym entuzjazmem, a urok naszych tancerzy w pięknych polskich strojach przyciągał zawsze tłumy fotoreporterów i dziennikarzy. Polski folklor prezentowaliśmy na koncertach, które odbywały się na wspaniałych scenach przepięknych, bardzo nowoczesnych teatrów, centrów handlowych ( Global Harbor Center) i placach Changzhou.Tańczyliśmy przed wielotysięczną publicznością budząc entuzjazm wśród organizatorów i widzów.
Mieliśmy także okazję poznać małą cząstkę kultury i historii Państwa Środka. M.in. zwiedziliśmy jedną z największych świątyń buddyjskich -Świątynię Tianning z Kryształowym Buddą i najwyższą na świecie pagodą; miejsce będące kolebką miasta Changzhou, które swoją świetność rozpoczęło 2500 lat temu; podziwiać architekturę Yangchang i uczestniczyć w pokazie i zajęciach szkoły Thai Chi. Poszalelismy także w pełnym atrakcji parku rozrywki “Dinoland”. Dopełnieniem tych wrażeń był całodniowy pobyt w Szanghaju, zwłaszcza możliwość spaceru po urokliwych uliczkach Yuyuan Old Street, gdzie poczulismy się jak przeniesieni w czasie do starożytnych Chin, a następnie – skok w teraźniejszość na najdroższą ulicę Sznghaju Nanjing Street, a wieczorem na nadbrzeże Huangpu, gdzie mogliśmy podziwiać szanghajskie drapacze chmur w pełnej ich iluminacji.
Od tego wyjazdu Chiny będą nam sie kojarzyć z egzotyczną tradycją i kulturą, wielką nowoczesnością, bogactwem i przepychem oraz z bardzo miłymi, życzliwymi ludźmi.
Z festiwalu w Changzhou powróciliśmy bogatsi o nowe przeżycia i doznania, w pełni usatysfakcjonowani z naszych koncertów promujących polski folklor i kulturę oraz nasze rodzinne miasto –Zamość.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *