Znamy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego!

Znamy mistrzów województwa lubelskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Zamościu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MSKS “Puławiak” Puławy i UKS “Legion” Grabów Szlachecki w kategorii U-8, UKS “Niedźwiadek” Chełm i UKS “Jedynka” Krasnystaw w kategorii U-10 oraz UKS “Dubler” Opole Lubelskie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 11-12 kwietnia na boiskach treningowych OSiRu na Rotundzie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostało grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Wyniki wszystkich drużyn z każdej kategorii rozgrywek oraz zdjęcia zwycięskich zespołów znajdują się tutaj http://bit.ly/1RXHbbn

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na turniejowej stroniezpodworkanastadion.pl.

informacja
Marek Buklarewicz

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *