Zmodernizowany SOR oficjalnie otwarty

„Modernizacja SOR z uwzględnieniem utworzenia stanowiska do wstępnej intensywnej terapii, doposażenie w sprzęt medyczny oraz remont estakady i wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych” to tytuł projektu, którego uroczyste podsumowanie odbyło się dzisiaj (21 maja) w zamojskim szpitalu „papieskim”.

Z tej okazji Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu odwiedzili m. in. Marszałek Sejmu RP Beata Mazurek oraz Marszałek Zbigniew Wojciechowski członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Wartość modernizacja SORu kosztowała w sumie 3,5 mln zł z czego 3 mln pochodziły ze środków unijnych , a 320 tys. to wkład Samorządu Województwa Lubelskiego.

Podczas wizyty goście mieli okazję zwiedzić też teren budowy Oddziału Kardiologicznego, inwestycji realizowanej w ramach zadania pn.Dobudowa budynku trzykondygnacyjnego z podpiwniczeniem do Bloku „A” wraz z przeprowadzeniem robót remontowo-budowlanych na I piętrze Bloku „A” dla Oddziału Kardiologicznego. Wartość tej inwestycji to 31 mln zł , z czego wkład z UE to prawie 26,5 mln zł, wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 3,3 mln zł, a wkład własny Szpitala– ok. 1,5 mln. zł.

Ponadto goście zwiedzili również Blok Operacyjny na II p., w którym przeprowadzana jest część inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu – tj. zakup angiografu stacjonarnego z przeznaczeniem do zabiegów wewnątrznaczyniowych w obrębie tętnic wewnątrzmózgowych oddziałów udarowych w roku 2018 w ramach programu POLKARD na lata 2017-2020 oraz modernizacja sali operacyjnej. Ta inwestycja to wkład Ministerstwa Zdrowia – 1,8 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na zakup angiogragu), Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 1,6 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na dofinansowanie angiografu i robót ogólnobudowlanych) oraz wkład własny– ok. 2,3 mln. zł.

Goście zwiedzili też: Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Patologii Ciąży oraz Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym, gdzie już zaplanowana jest przebudowa w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji

Otwarcie zmodernizowanego oddziału Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II

Opublikowany przez Życie Zamościa Wtorek, 21 maja 2019

One thought on “Zmodernizowany SOR oficjalnie otwarty

  • 22 maja 2019 o 09:10
    Permalink

    Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo z Zamościa? Nikogo ze szpitala, kto mógłby przeciąć wstęgę? Za jakie zasługi ta pani przecinała wstęgę? Tylko ze względu na eurowybory? Mam nadzieję, że mieszkańcy Zamościa pomyślą i będą pamiętać gdzie pani Mazurek była przez ostatnie 3 lata!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *