Zasadzono Dęby na Stulecie Niepodległości Polski

15 maja 2018 o godz.12.00 przy ul. Strefowej odbyło się uroczyste posadzenie 60 – ciu dębów na Stulecie Niepodległości Polski – ALEJA DĘBÓW NIEPODLEGŁOŚCI w 100 rocznicę jej odzyskania W uroczystym sadzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Komendanci Służb Mundurowych, przedstawiciele instytucji samorządowych, szkół, młodzież i dzieci oraz zaproszony gość specjalny Rafał Brzozowski, którego dziadkowie pochodzą właśnie z Zamościa.

Waldemar Leszczyński dyr. Bursy nr.2, który przygotowywał tę inicjatywę powiedział…,, Spotykamy się w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości Polski. To jest symbol, hołd złożony wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że Polska jest niepodległa. Mam tu na myśli okres Legionistów, I wojny i II wojny światowej ale także totalitarny okres po II wojnie światowej.

Prezydent Andrzej Wnuk skierował słowa m.in….,, drogie dzieci tak na prawdę to dla was jest ta inicjatywa. To wy będziecie patrzeć jak te dęby rosną i wspominają wszystkie dni, które będziecie mieć do dorosłości. My ,, starsza kadra” jesteśmy po to aby pomóc te dęby posadzić..”

Ks.Jarosław Feresz proboszcz tamtejszej parafii poświęcił te drzewka ….,, Boże ty rządzisz całym światem, Przyjmij łaskawie prośby, które zanosimy  za naszą Ojczyznę, niech dzięki mądrości rządzących i uczciwości obywateli panuje w niej zgoda i sprawiedliwość. Wdzięczni za 10–lecie wolności naszego kraju prosimy Cię ześlij swoje błogosławieństwo na te drzewa i na nas tu zebranych, który Ty dałeś życie na tej Ziemi abyśmy dni nasze przeżyli w pokoju i dobrobycie”

Pierwsze drzewko posadził Prezydent Andrzej Wnuk, proboszcz Jarosław Feresz i dyr. Bursy nr.2 Waldemar Leszczyński, Kolejne Rafał Brzozowski.

Sadzenie dębów na 100 Lecie Niepodległości Polski ul. Strefowa Zamość.

Opublikowany przez Życie Zamościa 15 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *