Zamość – SENIORIADA OGÓLNOPOLSKA

W dniach 22-23 września w Zamościu odbywa się SENIORIADA OGÓLNOPOLSKA – bezpłatna impreza sportowo-rekreacyjna przeznaczona dla osób w wieku 60.

Osoby, które wzięły udział w imprezie mogły pogłębić swoją wiedzę o zdrowym żywieniu oraz dowiedzieć się jak aktywnie spędzać czas, aby pozytywnie wpłynęło to na ich zdrowie. Pierwszego dnia odrobinę radości dostarczyły proste konkurencje sportowo-rekreacyjne. Na ten dzień zaplanowana była również edukacja prozdrowotna z udziałem specjalistów.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Octagon w Zamościu. Partnerem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Celem imprezy jest stworzenie sportowej atmosfery i integracji wśród środowisk osób starszych z terenu całej Polski oraz pogłębienie wiedzy o zdrowym trybie życia. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Do OGÓLNOPOLSKIEJ SENIORIADY w Zamościu zgłosiło się ok. 200 osób w wieku 60+.
W Senioriadzie uczestniczą seniorzy m.in.:
-Dziennego Domu Senior+ w Przykopie gm. Padew Narodowa
-Dziennego Domu Senior+ w Józefowie
-UTW w Biłgoraju
-UTW w Kraśniku
-Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku
-Klub Aktywnego Seniora „Magiczny Ogród” z Zamościu
-Dzienny Dom Senior+ z Zamościa
-osoby indywidualne

W hali  tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się konkurencje sportowo-rekreacyjne min;.toczenie piłki kijem do hokeja, rzut rzutką w manekina, przeciąganie liny na czas, rzut piłką do bramki, slalom fitball, pchnięcie piłką lekarską czy rzut do kosza. w kolejnej części odbył się – panel edukacji prozdrowotnej z zakresu rekreacji ruchowej osób starszych, rehabilitacji, żywienia.
Rozgrzewkę do zajęć sportowych poprowadziła: p. Kinga Organista (Zumba)
Pokaz football freestyle: p. Kamil Skwaryło

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.