Zamość na Targach Turystycznych i „Atrakcje Regionów” w Chorzowie

W dniach 22-24.V.2015 r w Parku Śląskim w Chorzowie odbyły się III Targi Turystyki „Atrakcje Regionów”. Wystawcy swoją ofertę zaprezentowali w hali namiotowej naprzeciwko Hali „Kapelusz” usytuowanej w centrum parku. Stoiska dla odwiedzających dostępne były: w piątek w godz. 14.00 – 19.00,   sobota – niedziela  w godz. 10.00 – 19.00.

Targi „Atrakcje Regionów” to impreza specjalizująca się w promocji regionów turystycznych, obiektów hotelowych, agroturystyki i turystyki wiejskiej, dziedzictwa kulturowego oraz lokalnych i regionalnych produktów turystycznych.

Równocześnie w Parku Śląskim odbyła się „52 Wystawa kwiatów i Ogrodów”, która dodatkowo przyciągnęła wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej. Wstęp na Targi był bezpłatny. Szacuje się, że tereny wystawowe odwiedziło ponad 40.000 osób.

Na odwiedzających czekały różne atrakcje, np.: przejażdżki w łodzi flisackiej wraz ze śpiewającymi flisakami pienińskimi, realizacja programu TVP Katowice „Raczka gotuje” na żywo, pokazy barmańskie mistrza Polski Krzysztofa Drabika, pokaz tańca brzucha (Nakaya Bellydance), spotkanie-koncert z zespołem „Sztywny pal Azji”, spotkanie z Nelą Małą Reporterką, spotkanie z podróżnikiem Bartoszem Stróżyńskim.
Wśród wystawców znalazło się wspólne, liczące 16 m2 stoisko Zamościa i Roztocza. Obsługę stoiska zapewnili przedstawiciele: BT „Quand”, Winnica Lipowiec, Punkt Informacji Turystyczne w Krasnobrodzie, Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.

Odwiedzający nasze stoisko mogli skosztować wyrobów regionalnych: cebularzy, pierożków, miodów, soków,   olei, dżemów, nalewek, wina, masła i serów.

Agencja Rozwoju Roztocza z Tomaszowa Lubelskiego zapewniła specjalne wyposażenie stoiska, gdzie oferowała do sprzedaży wyroby Manufaktury „Polka” z Woli Małej.

W niedzielę, w godz. 13.00 – 16.00 na scenie głównej zaprezentował się  Zespół Pieśni i Tańca ‘Zwierzyniacy” ze Zwierzyńca, Tłocznia Oleju z Zadnogi k. Krynic a Bractwo Rycerskie z Zamościa opowiedziało o historii stołu szwedzkiego.

W każdym  dniu Targów na stoisku organizowane były trzy konkursy. Aby wziąć w nich udział trzeba było odpowiedzieć na pytania związane z naszym Regionem. Nagrody główne w postaci wycieczek do Lwowa, na Roztocze, weekendowe pobyty w sanatorium w Krasnobrodzie przygotowało BT „Quand” a nagrody rzeczowe zapewniło miasto Zamość.

Info. i foto: Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej
i Historycznej w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *