Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo w Zamościu

W dniu dzisiejszym (30.06.2019) w Zamościu w Ośrodku Sportu i Rekreacji zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo. Zawodnicy UKS Sorga Zamość zdobyli cztery medale.
W rywalizacji juniorów Michał Marguła wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 80kg., stając w ten sposób na najwyższym stopniu podium, natomiast Michał Sokołowski w wadze do 90kg., wywalczył medal koloru brązowego.
W grupie juniorek Marta Gruszkiewicz zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w wadze do 50 kilogramów, zaś jej klubowa koleżanka Emilia Mlonek w tej samej kategorii wagowej uplasowała się na miejscu trzecim otrzymując krążek koloru brązowego.

Reprezentanci zamojskich klubów wywalczyli następujące miejsca: kategoria wagowa do 50 kg. Marta Gruszkiewicz – II miejsce, Emilia Mlonek – III m.obie z UKS Sorga.

Kat.wag. 55 kg. Kycko Kinga-VII,UKS Lider.

Kat. wag-60 kg. Wójtowicz Katarzyna V m. UKJ Legion

kat.wag -65 kg. Maziarczyk Aleksandra i Mazur Paulina III m. UKS Lider

kat.wag -75 kg Jachimczyk Ewelina II m. UKS Lider

kat wag. +75 kg. Kłos Martyna III m. Pakuła Wiktoria V obie z UKS Lider.

JUNIORZY

kat. wag. do 60 kg. Lewusz Łukasz V miejsce UKS Sorga

kat.wag. do 70 kg. Leśniak Bartosz VII m UKS Sorga ,Polakowski Jacek IX KS Agros.

Kat. wag. do 80 kg. Marguła Michał I m. UKS Sorga, Karolak Szymon III KS Agros

kat. wag do 90 kg. Sokołowski Michał III m. UKS Sorga.

Kat.wag. do 100 kg. Gardzioła Adam II m. KS Agros

kat.wag +100 kg Wróblewski Damian III m. UKS Lider

kat. wag. open Gardziła Adam Im. Karolak Szymon III m. Sokołowski Michał V.

W klasyfikacji drużynowej III miejsce zdobył UKS ,,Sorga” Zamość -57 pkt, V- KS,,Agros” Zamość- 45 pkt. VI- UKS ,,Lider” Zamość -43 pkt.

Rozegrany został również Ogólnopolski Turniej o Puchar Roztocza w sumo. reprezentanci UKS Sorga Zamość zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale.
I miejsce – Izabela Pakuła
I miejsce – Krystian Mlonek
II miejsce – Jakub Kucner
II miejsce – Agata Kucner

W mistrzostwach wzięło udział blisko 100 zawodniczek i zawodników z 24 klubów reprezentujących 11 województw.

(info: UKS Sorga Zamość)