Zamość – ,,Kwitnienie” Jarosławy Popovych

4 kwietnia o godz. 17.00 w Restauracji Morandówka otwarto wystawę malarstwa “Kwitnienie” Jarosławy Popovych, absolwentki Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Artystka również fascynuje się śpiewem i muzyką.Wydarzeniu towarzyszył koncert pieśni ukraińskich w wykonaniu zespołu „Malvy” w składzie: Oksana Zaremska-Pistun, Kataryna Zaremska, Maria Stashko i autorka wystawy Yaroslava Popovych.
Yaroslava Popovych urodziła się w Bobrojdach (Ukraina), w województwie lwowskim i tam też mieszka. Absolwentka Szkoły Artystycznej „Oberih” w Kijowie oraz Reszetyliewskiego Liceum Artystycznego w Połtawie. Ukończyła Lwowską Narodową Akademię Sztuki i jest doktorantką tej uczelni (temat pracy: Historyczno-artystyczny dziedzictwo Żółkwi i Regionu Roztocza: problem restauracji i rekreacji). Nauczyciel w Szkole Muzycznej w Rawie Ruskiej i Żółkwi.
Realizuje się w malarstwie, grafice oraz fotografii artystycznej. Współorganizator międzynarodowych plenerów „Barwy Roztocza 2013-2015″. Uczestnik zagranicznych plenerów w Polsce: „Barwy Roztocza 2011-2015″, „Marianowo 2013″ oraz Rumunii: „Transylwania Art-kamp 2016″. Jej prace były eksponowane w Ukrainie oraz za granicą: w Polsce, Włoszech, Niemczech oraz Rumunii.
Honorowana i wyróżniana licznymi nagrodami, dyplomami uznania. Współorganizator oraz uczestnik wielu konferencji, sympozjów i sesji naukowych poświęconych kulturze, oświacie i turystyce, również i w wymiarze międzynarodowym (Polska).
  Fascynuje się śpiewem oraz muzyką, ponadto aktywnie współorganizuje oraz uczestniczy w licznych przedsięwzięciach promujących polsko-ukraiński Region Roztocza.
Mirek Chmiel
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *