Zamość – Jubileuszowy Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do


W dniu 6 lipca 2019 roku w Zamościu odbył się jubileuszowy X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do, w którym udział wzięło osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników karate tradycyjnego. Natomiast dzień później odbył się 33. Międzynarodowy Turniej Tradycyjnego Karate-Do o Puchar Roztocza.
 
Na Rynku Wielkim w ramach X Pucharu Świata rywalizowali ze sobą zawodnicy i zawodniczki z Polski, Ukrainy, Czech, Litwy, Serbii, Rumunii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowali Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów), Alicja Zalecińska i Dawid Rojowski (Kluczborski KKT). W gronie międzynarodowych sędziów znależli się Polacy – sensei Andrzej Olech i sensei Janusz Sowa.
 
Tegoroczny X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do był wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze wpisał się w obchody jublieuszu 40-lecia karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, zapoczątkowanego i rozwijanego przez senseia Andrzeja Maciejewskiego, a po drugie dlatego, że stał się platformą porozumienia i współpracy między różnymi stylami karate tradycyjnego reprezentowanymi przez World Traditional Karate Do Federation, European Traditional Karate Do Federation, World Budo Karate Association and World Fudokan Federation. 
Gościem specjalnym wydarzenia był założyciel World Fudokan Federation i pierwszy nauczyciel karate tradycyjnego w Polsce – sensei Ilija Jorga (10. dan), który dodatkowo podzielił się swoją wiedzą z uczestnikami dwudniowego seminarium karate tradycyjnego, zorganizowanego w zamojskich kazamatach 5 i 6 lipca.
 
“X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do odbywa się na Lubelszczyźnie z powodu jubileuszu 40-lecia karate tradycyjnego w tej części Polski – powiedział prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej MaciejewskiWszystko zaczęło się w Biłgoraju, ale ważnym miejscem na drodze rozwoju karate tradycyjnego było i nadal jest miasto Zamość. Dzisiaj oczywiście najbardziej jesteśmy zadomowieni w Lublinie, bo jest to stolica naszego województwa i tutaj ćwiczy najwięcej adeptów karate, ale Zamość zawsze był otwarty na karate tradycyjne. W Zamościu co roku spotykamy się podczas Letniej Akademii Karate i Turnieju o Puchar Roztocza, który od ponad 30 lat odbywa się na Rynku Wielkim”.
 
W walce o pierwsze miejsce zmierzyły się Agnieszka Sajdutka i Alicja Zalecińska oraz Dawid Rojowski i Yewhen Buzinskiy z Ukrainy. Zwycięzcami X Pucharu Świata w Tradycyjnym Karate-Do, po zaciętej rywalizacji, zostali Agnieszka Sajdutka i Yewhen Buzinskyi. 
 
Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jelena Stanojević z Serbii (miejsce 3.), Roxana Stoica z Rumunii (miejsce 4.), Hana Venturova z Czech (miejsce 5.), Anna Machtylska z Wielkiej Brytanii (miejsce 6.), Yevheniia Yantsevych z Ukrainy (miejsce 7.) oraz Dominika Versocka z Litwy. W rywalizacji mężczyzn: Oliwer Dobre z Rumunii (miejsce 3.), Aurel Ciubotariu z Rumunii (miejsce 4.), Martin Kacer z Czech (miejsce 5.), Darius Balciunas z Litwy (miejsce 6.), Davide Temporin z Włoch (miejsce 7.) oraz Filip Dębowski z Wielkiej Brytanii (miejsce 8.).

W dniu 12 lipca o godz. 19:15 w TVP Lublin będzie można obejrzeć relację z X Pucharu Świata w Tradycyjnym Karate-Do. Powtórka 15 lipca o godz. 14:00. W przekazie streamingowym na stronie https://lublin.tvp.pl/  (ramka “na żywo” po prawej stronie). Zachęcamy do obejrzenia.  

informacja PZKT

Advertisements

One thought on “Zamość – Jubileuszowy Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *