Zamość – IV Orszak Trzech Króli pod hasłem – ,, Bóg jest dla wszystkich”

W uroczystość Objawienie Pańskie ulicami Zamościa przeszedł  IV Orszak Trzech Króli pod hasłem – ,, Bóg jest dla wszystkich”przygotowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, Miasto Zamość i Gminę Zamość.
Tegoroczny IV Orszak Trzech Króli odbył się w szczególnym okresie, ponieważ jest to 25 rocznica powstania Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i 100 – na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

IV Orszak Trzech Króli pod hasłem – ,, Bóg jest dla wszystkich” rozpoczął się Mszą św. o godz. 10,30 w Katedrze Zamojskiej. Po Mszy Św.  Orszak przeszedł następującymi ulicami Zamościa :  Akademicką, Łukasińskiego, Grodzką, Rynek Wielki, Grodzką, Akademicką, gdzie odbyły się sceny podczas Orszaku:

Stajenka Betlejemska” – Rynek Wielki – Zamojski Dom Kultury,  Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”

Nasza Niepodległa”- Rynek Wielki – lodowisko- młodzież Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu

Zwycięstwo dobra nad złem” – Pałac Zamoyskich Grupa Teatralna Jednak Warto” działająca przy Parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności, młodzież Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu

Prowadzenie Orszaku ks. Jarosław Feresz i Wojciech Suchowicz
Gitara i śpiew; Ks. Jerzy Frankiewicz  Duszpasterstwo Akademickie w Zamościu i schola.

 

One thought on “Zamość – IV Orszak Trzech Króli pod hasłem – ,, Bóg jest dla wszystkich”

 • 9 stycznia 2018 o 06:07
  Permalink

  fajnie ze na jutubie jest ten filmik z orszaku, brawo za wrzucenie
  jednak szkoda ze tylko w rozdzielczosci 360, jesli chcecie byc na czasie to moze warto zmienic kamerke na taka ktora nagrywa w 720 HD? zawsze to wiekszy komfort ogladania dla widzow 🙂
  dzieki za filmik

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.