Zamość – Boże Ciało. Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała “festum Eucharistiae” – “święto Eucharystii”. Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. Jest to “sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały”

 Tego dnia jak w całej Polsce po uroczystej mszy św.o godz.10.00 w Katedrze Zamojskiej wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami Zamościa: Akademicką, Łukasińskiego, Placem Wolności, Kościuszki, Moranda do Rynku Wielkiego do czterech ołtarzy: I – przy kościele św. Katarzyny, II – przy kościele OO. Franciszkanów, III – przy kościele OO. Redemptorystów, IV – na Rynku Wielkim. Procesję przygotowały członkowie Kółek Różańcowych, grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń religijnych. Boże Ciało jest świętem ruchomym, obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy. – Tego dnia wspomina się wówczas Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.

Zapraszamy na naszą relację. Przykro nam o tym pisać ale podczas transmisji uroczystości mieliśmy włamanie hakerskie na redakcyjnego fb i zablokowanie konta.

Procesja Bożego Ciała – Katedra Zamojska

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 11 czerwca 2020

Procesja Bożego Ciała

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 11 czerwca 2020
Procesja Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 11 czerwca 2020

One thought on “Zamość – Boże Ciało. Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  • 11 czerwca 2020 o 18:46
    Permalink

    uff dobrze ze nie poszedłem, tyle ludzi bez maseczek, na pewno będzie kolejne ognisko koronawirusa w Zamosciu jak nic

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *