Zamojskie Spotkania z Fotografią po wakacyjnej przerwie

Dzisiaj po wakacyjnej przerwie 2 września 2019 r. rozpoczęły się XXVII Zamojskie Spotkanie z Fotografią. W Galerii Stylowy (CKF Stylowy) o godzinie 16.00 odbyło się otwarcie wystawy Ewy Gawlik pt. „Światłem malowane VI”, a po wernisażu spotkanie z autorką w Restauracji Corner Pub (ul. Żeromskiego 6).

(…) Fotografie zaskakują oglądającego barwnością i niezwykłym wzmocnieniem form, co mówi o dużej wyobraźni, pomysłowości i pracowitości autorki ,która w dodatku maluje. (…) Światło jest tu głównym sprawcą – powodującym lśnienie materii, tworzącym smugi, rozbłyski, promienie, ogniska lub rozżarzenia, jak w piecu hutniczym. (…) Fotografie Ewy Gawlik obrazują kreatywną rzeczywistość – pełną wyrazu, dynamiki i nastroju – przywodzą na myśl fantastyczne, kosmiczne lub mikroskopijne światy. Powstają one na skutek wrażliwości, pasji, a jednocześnie głębokiego przemyślenia.”

krytyk sztuki – Tomasz Staszewski fragmenty artykułu „Pociągające Światy” z samorządowego pisma społeczno – kulturalnego „Ożarów” nr 1/140 styczeń-marzec 2018

Zamojskie Spotkania z Fotografią to cykl otwartych spotkań organizowanych przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne od początku 2017 roku dla wszystkich osób interesujących się fotografią – dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją fotograficzną przygodę, jak i tych, którzy od wielu lat się nią zajmują.
Podczas spotkań, które odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00, prezentowane są różne treści związane z fotografią. Mają miejsce pokazy fotografii, zarówno uznanych twórców oraz wszystkich chętnych osób zainteresowanych spotkaniami. Na spotkaniach można uzyskać poradę jak lepiej fotografować i zaplanować swój rozwój artystyczny, poznać sprzęt fotograficzny (historyczny i współczesny) oraz porozmawiać o publikacjach fotograficznych, które mają wpływ na kierunki rozwoju fotografii.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *