Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej na targach turystycznych w Katowicach

WP_20150328_029W dniach od 27-29 marca 2015 roku po raz XXI, w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2015.

Na targach  nie zabrakło Zamościa, który reprezentowany był przez przedstawicieli Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.

Stoisko Zamościa wchodziło w skład stoiska Regionu Lubelskiego którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Oprócz Zamościa i Roztocza na stoisku regionu lubelskiego można było zapoznać się z ofertą Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Poleskiego Parku Narodowego, Krainy Lessowych Wąwozów, Lublina czy Włodawy.  Na stoisku znaleźli swoje miejsce reprezentanci podmiotów prywatnych takich jak BP „QUAND” z Tomaszowa Lubelskiego, Biuro podróży Watra Travel z Lublina oraz „Pensjonat Roztocze” z Obszy.

Niewątpliwą atrakcją i zarazem gościem Green Velo – Wschodniego Szlaku Rowerowego był rzeszowski trialowiec Krystian Herba, który zdobył Taipei 101, najwyższy budynek na Taiwanie, pokonując 3139 schodów i pobijając tym samym swój wcześniejszy rekord Giunnessa. Trialowiec dał kilkanaście niesamowitych pokazów zachęcając tym samym publiczność do aktywnego udziału.

Targom towarzyszyły liczne konkursy dla wystawców i odwiedzających. Konkursy odbyły się w dwóch kategoriach: na najlepszy katalog turystyki krajowej i przyjazdowej do Polski oraz najlepszy katalog oferty turystycznej organizatorów turystyki zagranicznej. W konkursie „Globalny Format 2015” w kategorii Przewodnik wyróżnienia przyznano między innymi Województwu Lubelskiemu Kajakiem Po Bugu. Przewodnik Turystyczny. W kategorii Folder III miejsce równorzędnie z Polską Izbą Turystyki Młodzieżowej za Informator zajęło Województwo Lubelskie za Smak Rodzinnych Wypraw.  W kategorii Mapa I miejsce zajęło Województwo Lubelskie za komplet map: Mapa Turystyczna, Mapa Turystyki Wodnej, Mapa Turystyki Zimowej.

W targach udział wzięło ponad 260 firm reprezentujących branżę turystyczną i 6.5 tys. zwiedzających.

Zamość miał możliwość po raz kolejny zaprezentować swoje walory architektoniczne jak i przyrodnicze, co przełożyło się na duże zainteresowanie turystów deklarujących chęć przyjazdu do naszego miasta.

Tekst i foto. nadesłane przez:
Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej
I Historycznej w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *