Zamojska Biesiada Literacka. z Piotrem Kupczakiem 11.12.2014

11 grudnia 2014 r. o godz. 16 00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu odbyła się się Zamojska Biesiada Literacka. Jej program wypełniło spotkanie z poetą i regionalistą Piotrem Kupczakiem i przygotowana przez niego gawęda  Nasze historie rodzinne – temat tabu?
Tematyka spotkania, w kontekście nadchodzącego – świątecznego czasu, z pewnością jest to dobra okazja do rozmowy na temat wartości rodziny, trwałości więzi międzypokoleniowej oraz sposobów budowania dobrych relacji w rodzinach.
Podczas spotkania podsumowany został również konkurs Rodzina w literaturze organizowany przez Książnicę Zamojską.

PIOTR KUPCZAK – poeta, regionalista, teolog. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od 2002 roku współpracuje z redakcją „Kwartalnika Tarnogrodzkiego”. Należy do Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego, w ramach którego podejmuje działania na rzecz upowszechniania historii rodzinnej wsi Różaniec oraz upamiętniania miejsc i wydarzeń z nią związanych. Jest autorem trzech tomów wierszy: Nieba otwarte (2003), Ukołysz prześnieniem (2005) i Przechodząc w cień własny (2013), książki Paciorki Różańca (2014) – o historii katolickiej parafii w Różańcu, a także kilkudziesięciu publikacji z zakresu historii, teologii i kultury.

fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.