XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji w Zamościu

W dniach 17-20 września 2021 r. w Zamościu odbędzie się XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry 2021”.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. konkurs słuchowisk radiowych dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży. We wtorek 3 sierpnia organizatorzy Festiwalu – Polskie Radio, TVP i miasto-gospodarz – podpisali w Zamościu porozumienie o współpracy.

Porozumienie w sprawie organizacji XX Festiwalu „Dwa Teatry – Zamość 2021” podpisali w miejscowym Ratuszu: Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa, Agnieszka Kamińska – Prezes Zarządu Polskiego Radia; Jacek Kurski – Prezes Zarządu Telewizji Polskiej i Mateusz Matyszkowicz – Członek Zarządu TVP.

„Dwa Teatry” to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 r. W ubiegłym roku wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii. Zamość po raz pierwszy gości najważniejszy w kraju przegląd telewizyjnych i radiowych spektakli i słuchowisk.

Podczas festiwalu prezentowane będą zgłoszone utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku kalendarzowym 2019 i 2020. W konkursie mogą brać udział wszystkie rozgłośnie radiofonii publicznej w Polsce oraz czterech programów ogólnopolskich Polskiego Radia i Teatru Polskiego Radia. W kategorii twórczości radiowej odbędą się konkursy słuchowisk dla dorosłych oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży. – W kategorii dziecięcej jest zgłoszonych kilkanaście słuchowisk. Są to głównie produkcje Polskiego Radia. Jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Publiczny nadawca radiowy będzie relacjonować wydarzenia Festiwalu na swoich antenach, stronie internetowej www.polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.

W trakcie „Dwóch Teatrów” zostaną również wręczone nagrody w kilku kategoriach telewizyjnych. Ponadto w tym roku Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej uhonorowani zostaną: Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik.

info.Artur Szklarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.