X Matematyczne Urodziny Kubusia Puchatka

29 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się X jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich szkół podstawowych „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”

W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje z dziesięciu zamojskich szkół podstawowych: z SP nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, Smart Schoola, Społecznej oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Wydziału Oświaty – Pani Agnieszka Kowal, v-ce Dyrektor Wydziału Oświaty – Pan Jerzy Michalski oraz konsultant metodyczny LSCDN – Pani Alina Wojtyna.

Jak co roku, organizatorem konkursu była Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP 7: Pani Bożena Greszta i Pani Anna Pintal. Dekoracje wykonała Pani Marta Słomianowska.

„Liczbowe zmagania” to konkurs oparty na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwały się działania matematyczne i logiczne myślenie. Wśród zadań znalazły się również takie, które wymagały intuicji i fantazji. Razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi dzieci wkroczyły w magiczny świat liczb, rozwiązując różnorodne łamigłówki i szarady matematyczne.Głównym celem konkursu było rozwijanie u dzieci zainteresowań matematycznych, ukazanie, że matematyką można się doskonale bawić
i że może być ona fascynującą dziedziną wiedzy. Połączenie treści matematycznych, polonistycznych i społeczno – przyrodniczych sprawiło, że formuła konkursu stała się dla dzieci bardziej atrakcyjna, wzmocniła pozytywną motywację i zachęciła do dalszych poszukiwań.
Zgodnie z tradycją konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą część stanowiła indywidualna, pisemna praca dzieci, natomiast w drugiej części uczniowie pracowali w zespołach reprezentujących daną szkołę. Na końcowy wynik składała się suma punktów uzyskanych w I i II etapie konkursu.

Niespodzianką i wspaniałą atrakcją był jubileuszowy tort z cukrową podobizną Kubusia Puchatka. W rolę odbierającego urodzinowe życzenia Kubusia wspaniale wcieliła się uczennica kl.IIIa – Klaudia Kuczeruk.

Po raz drugi w 10-letniej tradycji konkursu zwycięstwo udało się wywalczyć reprezentacji gospodarzy- drużynie z klasy IIa i IIb.

Oto końcowe wyniki tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7: Weronika Duras, Hanna Kawalec, Kacper Gąska,
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3: Mateusz Wodyk, Oliwier Groszek, Patryk Król,
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6: Filip Chmura, Wojciech Michałuszko, Karol Tęcza.

Dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe wręczyli: Dyrektor Wydziału Oświaty- Pani Agnieszka Kowal i v-ce Dyrektor Wydziału Oświaty – Pan Jerzy Michalski.
Uroczystość zakończono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnych edycjach ,,Liczbowych zmagań Kubusia Puchatka”!

(info. Maria Garbuz)

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *