Wystawa o Janie Pawle II w zamojskim Ratuszu

Wczoraj (12 czerwca)  w ramach Zamojskiego Dnia Papieskiego odbyło się otwarcie wystawy „Polska światu Papieża dała – Jan Paweł II na plakatach”.

Jak powiedział podczas otwarcia wystawy biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek to właśnie w plakatach tkwi wielka symbolika – Trzeba pamiętać o tym, że plakat ma swoją technikę, swoje zasady, swoje reguły. Między innymi chodzi o to, aby przy najskromniejszych środkach zwiększyć czytelność, przekazać istotę sprawy. Jest jeden, maksymalnie dwa jakieś konkretne obrazy z jakimś bardzo mocno wyartykułowanym hasłem czy wezwaniem i to wszystko jest takim elementem który ma się po prostu rzucić w oczy i zainteresować- powiedział bp Rojek.

Plakaty służą przede wszytskim do tego aby dotrzec do wszystkich ludzi z treścią, informacją i zaproszeniem.

Gdy spojrzymy na to jak wielowymiarową postacią był nasz papież jesteśmy w stanie zagłębić się w jego życie, jego charakter, posłannictwo. Dzięki temu możemy te wszystkie prawdy, które głosił łatwiej przyswoić. Człowiek jest z natury wzrokowcem nie pamięta często dosłownie pewnych treści, ale kojarzy je z osobą – dodał podczas otwarcia prezydent Zamościa Andrzej Wnuk

Wystawę oglądać można w holu Ratusza.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *