WSPÓLNY ZAMOŚĆ o zamojskiej turystyce – 14.10.2014

W restauracji Corner Pub w Zamościu odbyło się spotkanie ruchu społecznego WSPÓLNY ZAMOŚĆ, na którym rozmawiano na temat turystyki w Zamościu.

Dyskutowaliśmy o turystyce, mamy diagnozę, wiemy, ze problem tkwi w zbyt słabej promocji. To tak, jak ktoś wybudowałby piękną fabrykę a produkował słaby produkt i na dodatek nie umiał go sprzedać.
Dziękuję za udział w dyskusji Jackowi Podkościelnemu, Marii Brzozowskiej i naszemu gościowi, Andrzejowi Kudlickiemu z firmy Quand. Pozdrawiam
Andrzej Wnuk

Są możliwości.Mamy nie małą i zróżnicowaną cenowo bazę noclegową-około 1460 miejsc (684 miejsc w hotelach oraz sezonowo w bursach, schroniskach, internatach,hostelu, domach studenta, kempingu, i kwaterach prywatnych) Poniżej kilka konkluzji ze spotkania:
W Zamościu nocuje w ciągu roku tylko 58 tysięcy turystów a ponad 190 tysięcy odwiedza nasze miasto tylko na jeden dzień. Należy te niekorzystne proporcje odwrócić poprzez profesjonalne kampanie promocyjne obejmujące media ogólnopolskie( TV, portale internetowe, prasa ogólnopolska w tym czasopisma o tematyce turystycznej i popularnej, radio, instytucje, firmy transportowe i inne) Ponadto oferta turystyczna powinna uwzględniać wszystkie typy turystyki jakie można realizować w mieście i jego
najbliższej okolicy, a kalendarz imprez na rok następny należy ustalać i aprobować już w listopadzie roku bieżącego a nie dopiero w maju.

info.Jacek Podkościelny
Fotorelacja Mirosław Chmiel

One thought on “WSPÓLNY ZAMOŚĆ o zamojskiej turystyce – 14.10.2014

  • 17 października 2014 o 18:25
    Permalink

    No ja czegoś nie rozumiem, 13 sierpnia pojawia sie wywiad z liderem WZ panem Wnukiem , ktory zapewnia, ze jest to inicjatywa bezpartyjna, że spontaniczna akcja mieszakńców, po czym w Panoramie Lubelskiej pojawia sie oficjalny komunikat, że Pi S z poslem Zawiślakiem popiera inicjatywę.Dziwne jest to że komitet zarejestrował pan Wnuk w towarzystwie przedsiebiorcy panem Gumulinski, co wskazuje jednoznacznie jakie srodowisko popiera pana Wnuka,a w Kronice wywiad z panem Smykiem tez chyba nie był przypadkowy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.