WSPIERAMY WOŁYŃ – spotkanie z Wojciechem Smarzowskim

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 1 maja o godz.17.00 odbyło się spotkanie z reżyserem filmu ,, Wołyń” Wojciechem Smarzowski. Celem spotkania była zbiórka pieniędzy na dokończenie realizacji filmu. Jak mówi reżyser Wojciech Smarzowski zabrakło 2,5 miliona złotych do ukończenia filmu o dramatycznych losach Polaków mieszkających na Wołyniu.

,,…Chciałbym wyjaśnić jednak dlaczego w takiej sytuacji jesteśmy,  mówi reżyser.Nie dlatego, że jesteśmy rozrzutni, czy jesteśmy nieudacznikami. Na starcie mieliśmy taką sytuację, że dwóch dużych koproducentów się wycofało – jeden całkowicie, drugi radykalnie obniżył kwotę, którą obiecał nam na film. W efekcie na starcie mieliśmy dwa miliony w plecy. Potem doszło dość dużo innych czynników np. scenografia. Mogło się udać tak, że mamy wszystkie te obiekty w jednym miejscu, niestety takiej Polski z 1939 roku nie ma i takie miejsca są rozrzucone, zwłaszcza na południu kraju. W związku z tym doszły nam hotele, przejazdy, więcej musieliśmy budować niż założyliśmy. To jest taki trudny film…”

Dlatego na spotkaniu odbyła się  licytacja fotosów z planu zdjęciowego filmu „Wołyń”,
Fotosy o wymiarach 20 x 30cm zawierające ujęcia z planu filmowego najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego oprawione, a także podpisane przez reżysera można było licytować podczas spotkania w CKF Stylowy. Cena wywoławcza: 100,00 zł, płatność wyłącznie gotówką dla Fundacji na Rzecz Filmu “Wołyń”.

W programie spotkania, oprócz licytacji, odbyła się projekcja filmu „Róża” oraz pokaz zmontowanych fragmentów filmu „Wołyń”.  Premiera filmu, w październiku tego roku, odbędzie się w naszym regionie, najprawdopodobniej w Lublinie.

Spotkanie WSPIERAMY WOŁYŃ zorganizowało Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Fundacja na Rzecz Filmu “Wołyń” oraz Stowarzyszenie Integracji Transgranicznej „Łączy nas Bug”

Zbiórka na dokończenie filmu trwa nadal. Wpłaty można kierować bezpośrednio na konto Fundacji na Rzecz Filmu „Wołyń”: Odbiorca: Fundacja na Rzecz Filmu Wołyń.
Adres: ul. Różana 32, 02-569 Warszawa
Tytuł wpłaty: Darowizna na działalność statutową Fundacji
Numer konta Fundacji (ING Bank Śląski):
Konto główne: 40 1050 1012 1000 0090 3086 2941

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *