Wernisaż w Galerii STALOWA – MULTI KULTI

10 czerwca 2015 r., o godz. 18:00 w Galerii STALOWA przy Grodzkiej 15 w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy pt. MULTI KULTI Malarstwo Agnieszki Żak-Biełowej  oraz TADEUSZ KANTOR IN MEMORIAM zdjęcia Czesława Czaplińskiego.

Wystawę zorganizowali: Krzysztof Fabijański, właściciel Galerii STALOWA, Jerzy Tyburski, dyrektor BWA w Zamościu oraz Wojciech Sternik.

Agnieszka Żak-Biełowa urodziła się w Warszawie w 1982. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała również w Accademia di Belle Arte di Brerra w Mediolanie. W 2007 roku uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof Jarosława Modzelewskiego oraz aneks do dyplomu z wyróżnieniem obroniła Sztuki w Przestrzeni Publicznej w Profesora Mirosława Duchowski. . Nagradzani “Dyplom 2007”, sponsorowanego przez Wojewodę Mazowieckiego, zainicjowanego przez Prof. Józefa Szajny i Galerii Studio Artystyczne prace Agnieszki Żak-Biełowa uzyskały liczne nagrody: – stypendium ufundowane przez Pana Dariusza Wassylkowski; – zwycięzcę konkursu na wystawie indywidualnej podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki “Inspiration 2010” w Szczecinie, – zwycięzca konkursu na wystawie indywidualnej podczas X Międzynarodowego Festiwalu Sztuki eksperymentu z 2010 r – laureat stypendium finansowa ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2010; Agnieszka uczy rysunku i malarstwo w Studio Sztuki (Art Studio) i prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury (Wola, Warszawa).

W działalności artystycznej Agnieszki Żak-Biełowa istnieje wiele odniesień do kultury wizualnej. Jej prace są pomalowane w żywych kolorach i często odnoszone do obrazu fotograficznego (“Happy Amerykanów”, “Happy Kowalsky”). Artysta często korzysta czyste kolory i czyste linie. W wielu dzieł sztuki Agnieszki Żak-Biełowa widzimy postacie ludzi w geometrycznych, kubistycznych kształtach (“Mickey”, “Plaża”, “Hockney My Love”.

Fotorelacja: Mirosław Chmiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.