VIII Zamojskie Muzykalia – 23.05.2015

Kto uczestniczył 23 maja br. w VIII Zamojskich Muzykaliach, nie żałował. Sobotni wieczór był bowiem dla melomanów i wielbicieli muzyki dawnej prawdziwą ucztą duchową. Żałujemy tylko, że nie wszyscy chętni mogli się pomieścić w sali koncertowej Klubu Kosz (koncert z Rynku Wielkiego został przeniesiony ze względu na pogodę), chociaż miejsce okazało się wymarzone dla tego typu wydarzenia.

Na początku wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’ Antico” (dwie grupy) działający w Zamojskim Domu Kultury pod kierownictwem Krzysztofa Obsta i Anny Cichoń-Herety. Prawdziwą perełką był spektakl muzyczno-taneczny „Noc w muzeum” w wykonaniu Zespołu Sabionetta (Agnieszka Obst-Chwała, Weronika Grozdew-Kołacińska, Zofia Kolbe-Wojdyr, Paweł Zalewski, Maciej Chwała) oraz tancerzy: Joanna Lichorowicz, Sławomir Greś, Kamila Borowska, Dominik Czachorowski i par z Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.

Widzowie mogli usłyszeć muzykę z różnych epok, zaczynając od muzyki średniowiecza, a kończąc na XIX-wiecznej muzyce polskiej inspirowanej folklorem, a dzięki tancerzom i zabawnym scenkom przenieść się na chwilę do dawnych epok.

Tekst: ZDK
Foto: Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *