VII Zamojska Noc Muzeów – “Ludzie, pasje, kolekcje”.

Nocne obcowanie ze sztuką za darmo również w Zamościu. Zamość również włączył się w piękną akcję VII Zamojskiej Nocy Muzeów, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Ludzie, pasje, kolekcje”

Turyści mieli wiele możliwości aby skorzystać z darmowego zwiedzania różnych muzeów w Zamościu nie tylko Muzeum Zamojskiego ale również zwiedzanie muzeum szachów w Centrum Kultury Filmowej ,, Stylowy” ul. Odrodzenia 9, Galeria Rzeźby prof. M.Koniecznego ul. Łukasińskiego 2B, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał ul. Zamkowa 2, Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej Rynek Wielki 6,  VII Zamojska Noc Muzeów  trwała od godz.15 – 1.00. W godz.22.00.-1.00 dzięki uprzejmości przewodników z Koła Przewodników PTTK im.Róży i Jana Zamoyskich była możliwość zwiedzania Twierdzy Otwartej. Restauracja ,, Muzealna” zaprosiła na ,, Kociołek zamojski” czyli regionalne potrawy.

CKF “Stylowy” również w ramach VII Zamojskiej Nocy Muzeów zaprosiło na projekcję filmu „Krzyż i korona” z serii fabularyzowanych dokumentów Zdzisława Cozaca pt. „Tajemnice początków Polski”. Reżyser prezentuje w nim najnowszy stan wiedzy o chrzcie Mieszka I i chrystianizacji państwa pierwszych Piastów.

Organizator’ Muzeum Zamojskie

Współorganizatorzy: Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu, Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej, Muzeum Szachów, Restauracja ,, Muzealna”, Koło Przewodników PTTK im.Róży i Jana Zamoyskich.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *