VII Orszak Trzech Króli w Zamościu za nami

6 stycznia 2021r. mszą świętą w parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu o godz. 10.30 rozpoczęło się świętowanie Objawienia Pańskiego czyli VII Orszak III Króli w Zamościu. Mszy św.przewodniczył i kazanie wygłosił bp.diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. Oprawę muzyczną wykonali min, – Władysław Swacha – skrzypce, Joanna Greszta, Mariusz Rzeszot – organy, śpiew. W Eucharystię włączeni zostali Trzej Królowie, Święta Rodzina, uczniowie SP 2 i SP 6 w Zamościu.

Około godz. 11.30 po wyjściu, na schodach kościoła odbyła się scena biblijna „Narodzenie Zbawiciela” w wykonaniu Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Na zakończenie sceny pokłon Dzieciątku Jezus oddali Trzej Królowie i uczestnicy Orszaku. Po zaśpiewaniu kolędy Trzej Królowie i Święta Rodzina wyruszyli samochodem „królewskim” na ulice i place Zamościa, niosąc radość chorym w szpitalach i mieszkańcom zamojskich parafii. Przybyli do każdego kościoła i pokłonili się Panu Jezusowi z samochodu.
Głównym postaciom towarzyszyła i  kolędowała Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, na oddzielnym samochodzie. Orszak poprowadził motocyklista z flagą Orszakową. Przy kościele Brata Alberta była miła niespodzianka – TVP Lublin przeprowadziła bezpośrednią transmisję z zamojskiego Orszaku.

Trasa: kościół pw. Świętego Krzyża, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, kościoły: pw. Miłosierdzia Bożego, MB Królowej Polski, Szpital Niepubliczny ul. Peowiaków, kościoły pw. Św. Michała, Jana Bożego, Brata Alberta, Św. Bożej Opatrzności, OO. Franciszkanów, OO. Redemptorystów, Katedra Zamojska, Rynek Wielki w Zamościu.

Na Rynku Wielkim – Banici Zamojscy – Fundacja na schodach ratusza oddali salwę honorową na cześć Narodzenia Zbawiciela, Nowego 2021 Roku i zakończenia Jubileuszu 440-lecia założenia miasta Zamościa.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

ZAPRASZAMY NA NASZĄ RELACJĘ

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *