VI Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

spotkania polonijne2Zamość jest gospodarzem Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego. Rozpoczęte 24 października spotkania potrwają do piątku (30 października), a uczestniczą w nich reprezentanci Towarzystwa Kultury Polskiej im. S. W. Reymonta na Rówieńszczyźnie i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mościckiej, a także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych Zamościa i powiatu zamojskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa”, dlatego w programie festiwalu polonijnego nie brakuje rozgrywek sportowych czy imprez rekreacyjnych, które odbywają się w hali sportowej OSiR i Krytej Pływalni. Dzieci i młodzież polonijna ma również okazję, aby zwiedzić i poznać Zamość i Roztocze. Na 29 października w hali OSiR zaplanowano Integracyjny Festyn Sportowy z udziałem 24 szkół z Zamościa i powiatu.

Spotkanie młodych Polaków ma na celu wzajemne poznanie się oraz nawiązanie nici przyjaźni. Inicjatywę wsparło finansowo Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *