V edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne

V edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Podobnie będzie w 752 miastach i miejscowościach w Polsce i za granicą. Na czas formowania się i przemarszu Orszaku spod kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski zostaną wyłączone z ruchu pojazdów odcinki ulic: Prymasa Kardynała Wyszyńskiego, Peowiaków, Partyzantów, Łukasińskiego oraz Grodzka
(zgodnie z załączoną mapą).
W trakcie trwania przemarszu ulicami Miasta Zamość, ruch drogowy zabezpieczony będzie przez odpowiednie służby – Straż Miejską i Policję oraz OSP Gminy Zamość, które również zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Apelujemy do wszystkich uczestników Orszaku, którzy przyjadą samochodami, aby nie liczyli na miejsce na parkingu kościoła lecz korzystali z dużych, ogólnodostępnych parkingów zlokalizowanych w jego pobliżu.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.
W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikami odgodz. 10.00 będzie znajdować się przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, natomiast podczas przemarszu na końcu grupy kolędników. Na trasie przemarszu będą również dostępne służby ratownicze.

Toalety zostały zabezpieczone przy kościele pw. MB Królowej Polski, przy Urzędzie Gminy Zamość oraz w szaletach miejskich przy Bramie Szczebrzeskiej, na ul. Łukasińskiego i ul. Królowej Jadwigi.
Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.
Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie.
KOLĘDUJMY RAZEM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.