Uwaga ! – rozpoczyna się przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego

Od najbliższego poniedziałku (26 kwietnia) zmieni się organizacja ruchu na ul. Piłsudskiego w Zamościu. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywać na połowie jezdni. 
Zmiana obejmuje odcinki: 
-od DT Łukasz do skrzyżowania z ulicą Okrzei 
– od skrzyżowania z ul. Okrzei do ulicy Kamiennej.
Zmiany w organizacji ruchu są związane z realizacją I etapu projektu pn. „Przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z odcinkiem ulicy Peowiaków”.
Kierowców i pieszych prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie ulic, a także o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość.

Firma Strabag informuje o wprowadzeniu kolejnego etapu prac na rondzie Hetmana Zamoyskiego. Odcinek ulicy Piłsudskiego w tym etapie prac zostanie zamknięty od ronda do zjazdu na parking przy parku. Organizacja ruchu zostanie wprowadzona 28.04.2021(środa).

Projekt pn. :”Przebudowa ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z odcinkiem ulicy Peowiaków” przewiduje m.in. :  wykonanie nowych chodników i ścieżek rowerowych, przebudowanie zatok autobusowych, gdzie staną nowe wiaty przystankowe wraz z monitorami do wyświetlania rozkładu jazdy. Ulica zyska monitoring i kanalizację deszczową. W miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Piłsudskiego- Sadowa- Peowiaków powstanie rondo, które zwiększy bezpieczeństwo, upłynni ruch i zapobiegnie tworzeniu się korków. Zgodnie z umową wykonawca ma czas na wykonanie przebudowy do 16 listopada 2021 r. Zadanie realizuje Miasto Zamość. /UM/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *