Udany Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem

32 718,15 zł tyle pieniędzy udało się zebrać podczas czwartkowego turnieju piłkarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu.

Głównym celem turnieju było zebranie środków finansowych za pośrednictwem Fundacji Serce dla Maluszka.  A zebrane środki przekazane na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak: zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni. Wymaga terapii biologicznej, podawania dożylnie preparatów żelaza i okresowo przetaczania krwi. Od dwóch lat nie ma skuteczności leczenia konwencjonalnego, więc podjęta została próba leczenia biologicznego. Sebastian, mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego. W jego trudnej sytuacji jest to jedyny sposób skutecznej edukacji, zwłaszcza, że w  roku 2020 ma zamiar ukończyć naukę. 

W turniejowych rozgrywkach udział wzięło 20 drużyn, a sama impreza obfitowała w wiele atrakcji. Turniej trwał od godz. 8:30, a o godz. 16:00 odbyła się część główna z aukcjami oraz pokazem artystycznym. Wystąpili m.in. Michał Rycaj – Mistrz Świata we Freestyle Football oraz jego uczniowie. Odbył się także pokaz sztuk walki zaprezentowany przez Roztoczański Klub Karate w Zamościu oraz pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez instruktorkę zumby Agnieszkę Wypijacz. Restauracja Renesans zapewniła catering dla uczestników i kibiców turnieju. Opiekę medyczną zapewnili wykwalifikowani ratownicy medyczni: Paweł Kalita, Adrian Zdziłkowski, Bartek Skrzypek. Wolontariuszami podczas turnieju byli głównie uczniowie I LO i I Społecznego LO im. Unii Europejskiej. w Zamościu. Nad klimatem imprezy czuwał Dj Kuba Król. Niezapomniane chwile z turnieju na zdjęciach uwieczniły Kamila Duda i Dominika Koziołek. Wśród licytowanych fantów znalazły cię m. in.: koszulka Rozmusa, koszulka Balotelii – Brescia, koszulka Błaszczykowskiego – Wisła Kraków, koszulka Lewandowskiego – Bayern Munchen, koszulka Harslim’a Lechia Gdańsk, koszulka Kuciaka – Lechia Gdańsk, koszulka Kadex Hetman Zamość, koszulka Martins’a Legia Warszawa, koszulka Klimala – Jagiellonia, koszulka Mączyńskiego, czy koszulka Bułki – PARIS ST GERMAIN.

Ponadto podczas turnieju odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku za pośrednictwem fundacji DKMS w godz. 12-20.00. Udało się zarejestrować 33 osoby. Prowadzona również była zbiórka nakrętek po napojach i kosmetykach dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach na zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego hospicjum.

Tegoroczny turniej był dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

(na podstawie sprawozdania z turnieju, fot. nadesłane)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.