24-30 marca 2014 r. Tydzień z internetem.

kolbus_z_internetem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eZamościanin 50+

Tegoroczna edycja ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem odbędzie się w dniach 24-30 marca 2014 r. W tym czasie różne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do Internetu (np. biblioteki, szkoły, domy kultury czy pracownie komputerowe) będą organizować spotkania pokazujące różnorodne możliwości wykorzystania Internetu i zastosowania nowych technologii.

W Zamościu w ramach obchodów Tygodnia z Internetem odbędzie się spotkanie ph. eObywatel 50+. Spotkanie odbędzie się w dniu 25 marca w godzinach 11:00 – 14:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu.
W ramach spotkania zostaną poruszone takie tematy jak: eKultura, eAdministracja, eKonsument czy też społecznie odpowiedzialny cyfrowy obywatel.
Ponadto w ramach współpracy z ZUS w spotkaniu weźmie udział pani Anna Barczak Kierownik Inspektoratu ZUS w Zamościu, która zaprezentuje możliwości PUE, jak również pomoże zarejestrować się na portalu oraz potwierdzić tożsamość, aby aktywować profile PUE. Swoją obecność potwierdził również pan Tomasz Kossowski – Wiceprezydent Miasta Zamość.
Organizatorami spotkania są Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu oraz Barbara Kolbus Latarnik Polski Cyfrowej. Spotkanie jest częścią realizowanej od początku 2013 roku na terenie miasta lokalnego planu działania w ramach ogólnopolskiego programu Polska Cyfrowa Równych Szans (info: latarnicy.pl).

 

Chcemy korzystać z nowych technologii!

Zamojscy seniorzy chcą umieć obsługiwać komputery, tablety, jak i inne urządzenia cyfrowe. Wielu z nich cyfrowy świat odkrywa dzięki Latarnikom Polski Cyfrowej, których na terenie naszego kraju działa ponad 2000. Do tej pory przeprowadzili 21249 zajęć, w których wzięło udział 158415 osób w wieku 50+.

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego we współpracy z Latarnikiem Polski Cyfrowej działającym w Zamościu – Barbarą Kolbus zorganizował w ramach tegorocznej edycji ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem (24-30 marca 2014 r.) spotkanie eObywatel 50+. Spotkanie odbyło się w dniu 25 marca w godzinach 11:00 – 14:00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Podczas spotkania Latarnik Polski Cyfrowej wraz z Andrzejem Szumowskim, dyrektorem MDK zaprezentował możliwości jakie daje Internet współczesnemu obywatelowi. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób za pomocą Internetu mogą uczestniczyć w pełni w życiu społecznym miasta, choćby poprzez czerpanie informacji o tym co w Zamościu piszczy ze strony miejskiej, o tym jak naprawiać miasto nie wychodząc z domu dzięki serwisowi naprawmyto.pl, o tym jak składać PITy drogą elektroniczną.

Najbardziej interesuje mnie w jaki sposób mogę rozliczyć się z fiskusem przez Internet. Wiem, że mogę, ale nie wiem jak. Przyszłam aby się tego dowiedzieć – mówiła podczas spotkania pani Alicja. Z kolei pani Ewa – Wiem sporo, już jakiś czas poruszam się po stronach internetowych, ale chciałbym wiedzieć więcej, dlatego korzystam z zajęć jakie oferuje nasz Latarnik.

W ramach współpracy ZUS z Latarnikiem Polski Cyfrowej w spotkaniu wzięła również udział pani Anna Barczak Kierownik Inspektoratu ZUS w Zamościu, która zaprezentowała możliwości PUE. Gościem spotkania był również Tomasz Kossowski – Wiceprezydent Miasta Zamość, który przybliżył mieszkańcom 50+ kierunki cyfrowego rozwoju miasta.

 materiał – Barbara Kolbus
Latarnik Polski Cyfrowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.